W związku z incydentem w dniu 15 września 2016 roku w imieniu własnym i wszystkich żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej pragnę oświadczyć, że kategorycznie potępiamy zachowanie jakiego dopuścili się oficerowie naszej brygady. Nie pozwolimy, aby jeden incydent przekreślił ponad dwudziestoletni dorobek naszych dokonań. Chcę poinformować, że wyżej wymienieni oficerowie od dnia 21 września 2016 roku nie są już żołnierzami naszej brygady.

Pragnę równocześnie podkreślić, że 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana to przede wszystkim My, Zawiszacy – oficerowie, podoficerowie i szeregowi, którzy każdego dnia służą na chwałę swojej jednostki i ojczyzny. Nieustannie, w pocie czoła, szkolimy się na wielu kierunkach, doskonaląc swoje żołnierskie umiejętności. Wszyscy razem i z osobna ciężko pracujemy, na dobre imię naszej brygady. Los brygady nigdy nie był, nie jest i nie będzie nam obojętny. Stale również utrzymujemy dobre relacje z innymi formacjami mundurowymi, instytucjami pozarządowymi oraz społeczeństwem. Ma to swój wyraz w organizacji wielu wspólnych przedsięwzięć, takich jak zawody sportowe, uroczystości patriotyczne, wzajemne szkolenia czy też okolicznościowe wydarzenia społeczne.

Ponadto bardzo serdecznie chcemy podziękować wszystkim prawdziwym przyjaciołom Brygady, którzy w tych trudnych dla nas chwilach nie zostawili Nas i wspierali swoją obecnością oraz słowami otuchy, jak również okazywaniem wiary w Zawiszaków.

Nasze motto „Polegaj jak na Zawiszy” to nie są puste słowa. Jesteśmy ZAWSZE GOTOWI do realizacji wyznaczonych zadań.

SEMPER PARATUS!

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
aro

ale ani słowa że dziennikarzyny dla sensacji drastycznie wypaczyły przebieg zajścia

A.

Ładnie napisane – krótko, konkretnie, po żołniersku.