W związku z incydentem w dniu 15 września 2016 roku w imieniu własnym i wszystkich żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej pragnę oświadczyć, że kategorycznie potępiamy zachowanie jakiego dopuścili się oficerowie naszej brygady. Nie pozwolimy, aby jeden incydent przekreślił ponad dwudziestoletni dorobek naszych dokonań. Chcę poinformować, że wyżej wymienieni oficerowie od dnia 21 września 2016 roku nie są już żołnierzami naszej brygady.

Pragnę równocześnie podkreślić, że 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana to przede wszystkim My, Zawiszacy – oficerowie, podoficerowie i szeregowi, którzy każdego dnia służą na chwałę swojej jednostki i ojczyzny. Nieustannie, w pocie czoła, szkolimy się na wielu kierunkach, doskonaląc swoje żołnierskie umiejętności. Wszyscy razem i z osobna ciężko pracujemy, na dobre imię naszej brygady. Los brygady nigdy nie był, nie jest i nie będzie nam obojętny. Stale również utrzymujemy dobre relacje z innymi formacjami mundurowymi, instytucjami pozarządowymi oraz społeczeństwem. Ma to swój wyraz w organizacji wielu wspólnych przedsięwzięć, takich jak zawody sportowe, uroczystości patriotyczne, wzajemne szkolenia czy też okolicznościowe wydarzenia społeczne.

Ponadto bardzo serdecznie chcemy podziękować wszystkim prawdziwym przyjaciołom Brygady, którzy w tych trudnych dla nas chwilach nie zostawili Nas i wspierali swoją obecnością oraz słowami otuchy, jak również okazywaniem wiary w Zawiszaków.

Nasze motto „Polegaj jak na Zawiszy” to nie są puste słowa. Jesteśmy ZAWSZE GOTOWI do realizacji wyznaczonych zadań.

SEMPER PARATUS!

2
Dodaj swój komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
aroA. Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
aro
Gość
aro

ale ani słowa że dziennikarzyny dla sensacji drastycznie wypaczyły przebieg zajścia

A.
Gość

Ładnie napisane – krótko, konkretnie, po żołniersku.