Poszukiwany nie chciał otworzyć drzwi, więc policjanci weszli przez okno

3

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, za którym wydany był list gończy.

Giżyccy kryminalni odpowiedzialni za poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Giżycka może znajdować się mężczyzna, za którym wydany został list gończy. Funkcjonariusze podjęli niezbędne czynności zmierzające do jego zatrzymania.

Wczoraj (12 kwietnia) policjanci udali się na miejsce i potwierdzili, że mężczyzna przebywa obecnie w mieszkaniu. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów, ponieważ wiedział, że czeka go kara pozbawienia wolności – przekazują mundurowi z KPP Giżycko. 

37-latek nie mając możliwości ucieczki z mieszkania, postanowił nie otwierać drzwi policjantom, którzy kilkukrotnie prosili o ich otwarcie. 

Choć policjanci mogli wyważyć drzwi, to postanowili tego nie robić. Podjęli próbę wejścia od strony balkonu i przekonać poszukiwanego, że może to wiązać z dodatkowymi nieprzyjemnościami, w postaci mogących wystąpić uszkodzeń. Niestety nie przekonało to mężczyzny, dlatego policjanci postanowili wejść przez okno balkonowe, które było uchylone. Mężczyzna próbował uniemożliwić wejście policjantom, co doprowadziło do siłowego wejścia i szarpaniny, w wyniku czego doszło do uszkodzenia okna – informują giżyccy policjanci.

W rezultacie mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi, a następnie do Zakładu Karnego gdzie będzie odbywał zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Policjanci niejednokrotnie zmuszeni są do podjęcia decyzji o siłowym wejściu do mieszkania czy innych pomieszczeń gdzie ukrywają się przestępcy. Może się to wiązać z dodatkowymi nieprzyjemnościami w postaci uszkodzeń w mieniu czy spowodowaniu innego uszczerbku, dlatego też giżyccy kryminalni przestrzegają, że nie warto odmawiać otwarcia drzwi, gdy puka do nich Policja – dodają funkcjonariusze. 

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Doritosek

To pewnie Kamilek i jego brygada RR

Szsz

Tak przestępcy-alimenciarze!!!!!

dżesika

najlepiej dzieci narobić i spieprzyć