Poszukiwany listem gończym w rękach kryminalnych

0

Kryminalni z giżyckiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę ściganego listem gończym oraz nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Zatrzymany mężczyzna pochodzący z powiatu giżyckiego w przeszłości został skazany za przestępstwa kradzieży i rozboju. W ręce policjantów wpadł również jego 34 -letni krewny poszukiwany nakazem doprowadzenia.

Giżyccy kryminalni nie odpuszczają, można śmiało powiedzie, że pracują 24/7. Ustalenie miejsca pobytu i zatrzymanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wymaga poświęcenia czasu.

Tym razem operacyjni pracowali nad zatrzymaniem dwóch spokrewnionych ze sobą mężczyzn, którzy byli poszukiwani na podstawie nakazu doprowadzenia i listu gończego.

25-latek miał na sumieniu przestępstwa kradzieży i rozboju, natomiast jego 34-letni krewny kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Obaj nie stawili się do aresztu śledczego i ukrywali się, chcąc uniknąć kary. Wielogodzinna operacyjna praca doprowadziła do ustalenia miejsca pobytu obu mężczyzn. Ukrywali się na jednym z gospodarstw rolnych w powiecie piskim – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

25-latek poszukiwany listem gończym i nakazem doprowadzenia ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 2 miesięcy za przestępstwo rozboju i 182 dni za kradzież. Trafił już do wskazanego aresztu.

Natomiast jego 34-letni krewny był poszukiwany nakazem doprowadzenia za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, miał do odbycia 19 dni kary pozbawienia wolności, mógł się uwolnić od wskazanej kary poprzez zapłatę grzywny w wysokości 1500 złotych. W związku z opłaceniem grzywny mężczyzna został zwolniony.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze