Poszukiwany listem gończym, przerobiony VIN,papierosy w reklamówce

0

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi skontrolowali pojazd, w którym kierowca przewoził papierosy różnych marek bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 35 000 zł. Kilka godzin później dokonali kolejnego ujawnienia, tym razem było to 500 litrów nielegalnego oleju napędowego. Paliwo porozlewane było w karnistry oraz plastikowe pojemniki. Funkcjonariusze ustalili, że towar został sprowadzony z obwodu kaliningradzkiego. Polak był zaskoczony wizytą Straży Granicznej i Izby Celnej. Jak tłumaczył, sądził iż można przechowywać tak niebezpieczny towar i że nie działa wbrew obowiązującemu prawu. Funkcjonariusze szybko zapoznali mężczyznę z konsekwencjami jego czynu. W stosunku do zatrzymanego zostało wszczęte postępowanie karno-skarbowe.

Ponadto w Bezledach mundurowi, w trakcie kontroli zatrzymali samochód osobowy marki Citroen Jumper, w związku z nieprawidłowościami w numerze VIN. Pole numerowe VIN znacznie odbiegało od wzoru i mogło zostać wykonane przez nieuprawnione osoby. Kierowcę obywatela Rosji wraz z autem przekazano policjantom, celem prowadzenia dalszych czynności wyjaśniających.

2g

W tym samym przejściu granicznym 40-letnia obywatelka Polski podczas odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski była niezwykle zdziwiona zawartością swojego bagażnika. Podczas kontroli funkcjonariusz zauważył reklamówki, w których znajdowały się nielegalne papierosy wartości blisko 2 000 zł. W Bezledach także zatrzymano mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym za nieopłaconą karę grzywny w wysokości ponad 20 000 zł. W wyniku weryfikacji tożsamości podróżnego okazało się, że 45- letni obywatel Rosji ma nieuregulowane sprawy z polskim wymiarem sprawiedliwości.

Foto,źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze