Poszukiwany listem gończym mieszkaniec Wydmin ukrywał się w Łodzi

0

Giżyccy kryminalni zatrzymali 40-latka, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 9 miesięcy więzienia za popełnione przestępstwo niealimentacji.  Akcja zatrzymania została zaplanowana i skutecznie przeprowadzona w czwartek, 28 kwietnia na terenie Łodzi.

Na poszukiwanym 40-latku ciążył wyrok za sprawę, związaną z przestępstwami niealimentacji. Mężczyzna został skazany na 9 miesięcy bezwzględnego więzienia, ale ukrywał się on przed wymiarem sprawiedliwości. Łódzki sąd wydał za nim list gończy.

Sprawą odnalezienia i zatrzymania 40-latka zajęli się kryminalni specjaliści z zakresu poszukiwań osób zaginionych oraz tych, za którymi zostały wydane listy gończe lub nakazy doprowadzeń – informują policjanci z KPP Giżycko. 

Działania, związane z zatrzymywaniem osób poszukiwanych, to niejednokrotnie długie i mozolne zbieranie danych.

Osoby poszukiwane są bardzo ostrożne, często celowo zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych, lub administracyjnych ze swoim udziałem. Stąd zatrzymanie takiej osoby nie zawsze jest łatwe. Zorganizowana i skutecznie przeprowadzona na terenie Łodzi policyjna akcja doprowadziła do zatrzymania 40-letniego mieszkańca Wydmin, który był zaskoczony tym, że został namierzony przez funkcjonariuszy – dodają giżyccy mundurowi. 

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wykonaniu z nim wszystkich niezbędnych czynności zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony wyrok.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze