Poszukiwany dwoma nakazami trafił do zakładu karnego

4

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego giżyckiej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna był poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. 

20-latek był poszukiwany za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu oraz za przestępstwo przeciwko mieniu. Sąd Rejonowy w Giżycku wydał za nim dwa nakazy doprowadzenia do aresztu śledczego.

W czwartek (17 marca) policjanci z KPP Giżycko ustalili miejsce, w którym może przebywać poszukiwany. Ich przypuszczenia potwierdziły się, zastali mężczyznę pod wskazanym adresem.  

Po zatrzymaniu 20-latek został przewieziony do komendy, gdzie policjanci wykonali z poszukiwanym niezbędne czynności. Młody mężczyzna najbliższe 270 dni spędzi za kratkami zakładu karnego w Suwałkach.

(PTS, źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
m.k.
m.k.
18 marca 2022 14:09

No i całe 270 dni na koszt podatnika. Ciekawe co by było gdyby osadzeni musieli zarobić na swoje utrzymanie?

Brak słów
Brak słów
odpowiedział na komentarz  m.k.
19 marca 2022 08:30

Wtedy pewnie by to przyniosło odwrotny skutek do resocjalizacji, a ci osadzeni będąc de facto podwójnie karani, będąc zmuszeni do zapłaty za warunki, które nie są warte zapłacenia złamanego grosza mogą się mścić na społeczeństwie zamiast do niego powrócić, niejeden pewnie by zaraz po wyjściu kogoś zabił mając poczucie niesprawiedliwości, a wtedy rodzina ewentualnego pokrzywdzonego na odszkodowanie by poczekała 25lat na wyjście sprawcy, bo przecież byłby zmuszony zarabiać na swoje utrzymanie. Z niewolnika nie ma pracownika.

m.k.
m.k.
odpowiedział na komentarz  Brak słów
19 marca 2022 20:46

a skąd wiesz, że nie są warte „złamanego grosza” ? w sumie to ciekawy masz pogląd-nie karać bandyty bo będzie się mścić. podziwiam.

Brak słów
Brak słów
odpowiedział na komentarz  m.k.
19 marca 2022 20:59

Ty chciałbyś podwójnie karać, masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Wybacz ciężko mi określić epitetem bandyta ludzi skazanych np za marihuanę