Poszukiwani trafili do zakładów karnych

0

Policjanci zatrzymali dwie poszukiwane osoby. 28 i 24-latek zostali zatrzymani na terenie gminy Ryn. 

W czwartek (09.03.) policjanci z Giżycka pełniąc służbę na terenie powiatu, kilka minut przed godziną 14:00 na terenie Rynu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. To 24-letni mieszkaniec gminy Miłki. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości, ma on do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 197 dni aresztu za popełnione przestępstwo krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego.

Tego samego dnia kilka minut po godzinie 14:00 policjanci z Posterunku Policji w Rynie, w miejscowości Zielony Lasek zatrzymali 28-latka. To mieszkaniec gminy Ryn. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny. Okazało się, że zgodnie z decyzją sądu, ma on do odbycia karę 15 dni pozbawienia wolności za przestępstwo naruszenia zakazu sądowego.

Osoby, które mają zasądzone kary pozbawienia wolności, nie unikną odpowiedzialności za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia. Policjanci przed służbą zapoznawani są z wizerunkami i personaliami osób poszukiwanych. Następnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bądź ukrywać się osoby poszukiwane. Ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, a następnie do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone kary.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze