Poszukiwani świadkowie wywrócenia łodzi na jeziorze Niegocin

6

Policjanci zwracają się z prośbą do świadków zdarzenia wywrócenia łodzi, zaistniałego w dniu 3 sierpnia 2019 r. na jeziorze Niegocin. 

W dniu 3 sierpnia 2019 r. około godz. 16:00 na jeziorze Niegocin na wysokości tzw. kanału węglowego przy zacumowanej łodzi przepłynęła z dużą prędkością inna łódź motorowa koloru białego z niebieskim daszkiem/baldachimem przeciwsłonecznym, w wyniku czego wytworzyła się fala, co skutkowało zatonięciem zacumowanej łodzi z całym mieniem, a osoby przebywające na pokładzie wpadły do wody. Sprawca tego zdarzenia odpłyną w kierunku miejscowości Bystry (Mazury Residence).

Zwracamy się z prośbą do świadków tego zdarzenia o osobisty kontakt z prowadzącym postępowanie lub kontakt telefoniczny pod numerem (87) 429 92 68, sekretariat wydziału kryminalnego (87) 429 92 14, dyżurny jednostki (87) 429 92 00. Informacje, nawet te anonimowe zostaną na pewno sprawdzone przez funkcjonariuszy giżyckiej komendy policji.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
M.

W uzupelieniu poprzedniego posta – nie ważne to czy ma się z tyłu 20 czy 200 czy 1000 koni – ale wazne- co ma się „pid sufitem” Np w jednym z portów zatoki Tracz stoi wieeeelka biało czarno niebieska łódka – ale jej atmator UMIE plywac – tzn wyplywa powoli i wraca też powoli – czyli szanuje i zwyczaje i znaki i innych na wodzie – czyli są ludzie i z kasą i z klasą 🙂 Inna sprawa to weekendowi „czarterowcy bez patentu” – ci to dopiero potrafią „odwalić” akcje na wodzie – duuuużo by o tym pisać….;-)

Olo

Na wodach Zalewu Koronowskiego niestety podobnie, bardzo duzo pływa łodzi motorowych z dużymi silnikami , pędzą nie patrząc na innych. Nas tez przy takim zarzucilo ostro, na szczescie dzieci do wody nie wpadły

M.

Niestety …z roku na rok wzrasta ilość pływających DEBILI z kasą a nie z klasą. Położyć manetkę, zadrzećpusty łeb i aby przed siebie – nie patrząc na innych a tym bardziej na to co z tyłu. Doskonale widać to np przy wyjściu z kanału na wysokości Neptuna, Strandy czy COS-u. Tak się niektórym spieszy że potem od fali łódki w portach mało co nie powyskakują na ląd. Niestety chamstwo z dróg przechodzi powoli na wodę – ostatnio taki jeden wyprzedzał mnie …na zakręcie i pod mostem na starym kanale. Pozdrawiam wszystkich normalnych wodniaków.

Alien

Uchwła Rady Miejskiej w sprawie dopuszczenia do ruchu wodnego na jeziorze Niegocin jednostek motorowych o określonej wielkości, bo to co w tej chwili tam pływa oprócz statków Żeglugi Mazurskiej, to typowe jachty dalekomorskie – gdzie z tym na tak niewielkie akweny ludzie ?! Pomyślcie (bez)radni, bo to w waszej gestii leży co i na jakim jeziorze może pływać.

Lokalny cieć

Jezioro Niegocin nie jest własnością miasta Giżycka, więc radni mogą sobie nogi pomoczyć a nie decydować co ma pływać..

Ryszard

Święta prawda. Strach łódką czy rowerem wodnym pływać. Prędzej czy później dojdzie do tragedii