Poszukiwani chcieli uniknąć kary więzienia. Policjanci zatrzymali 3 osoby

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali trzy osoby, które w terminie nie stawiły się do odbycia kary, wyznaczonej przez sąd. Najdłużej, bo 2 lata za kratkami spędzi mieszkaniec gminy Wydminy. 

Policjanci sprawdzili adresy, pod którymi mieli przebywać poszukiwani. Osoby te unikały więzienia, za popełnione wcześniej przestępstwa.

25 -latek, mieszkaniec gminy Wydminy, mocno się zdziwił, gdy został zatrzymany przez policjantów w jednej z placówek handlowych na terenie Giżycka. Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach potwierdziło się, że mężczyzna poszukiwany był dwoma nakazami doprowadzenia wydanymi przez sąd w Giżycku i Ełku. 25 -latek dopuścił się przestępstwa z art. 178b kodeksu karnego – niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego oraz przestępstwa z art. 226 kodeksu karnego – znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Najbliższe 2 lata mężczyzna spędzi we wskazanym zakładzie karnym.

Kolejny zatrzymany to 23-latek, mieszkaniec gminy Giżycko. Mężczyzna był poszukiwany również nakazem doprowadzenia wydanym przez sąd w Giżycku ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Natomiast trzeci poszukiwany to 40-letni, mieszkaniec Giżycka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez sąd w Giżycku do odbycia 3 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo zniszczenia cudzej rzeczy.

Mężczyźni trafili już do zakładu karnego w Suwałkach.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze