Poszła na grzyby i zgubiła się w lesie

0

Sporo strachu kosztowała wyprawa na grzyby 55-letnią mieszkankę Trzebieszowa. Kobieta wybrała się na grzybobranie wraz z rodziną w okolice Puszczy Boreckiej. W trakcie wyprawy do lasu okazało się, że ciocia zniknęła z pola widzenia.  

Około godziny 19:30 dyżurny węgorzewskiej jednostki został poinformowany, że w Puszczy Boreckiej w gminie Pozezdrze kobieta nie potrafi wyjść z lasu. 55-latka wraz z rodziną wybrała się do lasu na grzyby.

W pewnym momencie rodzina zorientowała się, że ciocia zniknęła z ich pola widzenia. Na początku na własną rękę próbowali znaleźć mieszkankę Trzebieszowa.

Pomimo nawiązania kontaktu telefonicznego, ta nie potrafiła określić swojego położenia. Kiedy zaczął zapadać zmrok, a kobieta nie została odnaleziona, rodzina poinformowała policję.

Z pomocą przyszli mundurowi z węgorzewskiej komendy. Funkcjonariusze nawiązali połączenie telefoniczne z 55-latką. Poinstruowali kobietę, aby pozostała w miejscu i nasłuchiwała sygnałów dźwiękowych, a kiedy je usłyszy ma zadzwonić.

Po około godzinie udało się odnaleźć przerażoną kobietę, która stała z koszykiem grzybów. Na szczęście oprócz strachu mieszkanka Trzebieszowa czuła się dobrze.

Źródło: KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze