Posypały się mandaty i wnioski do sądu. 37 przypadków naruszenia zasad przemieszczania się w powiecie giżyckim

16

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku od momentu wprowadzenia obostrzeń w celu przemieszczania się ujawnili 37 osób, które złamały prawo. Funkcjonariusze stanowczo reagują na przypadki łamania nowych zasad. 

Walka z COVID-19 to także dla giżyckich policjantów czas wytężonych kontroli. Funkcjonariusze dla naszego wspólnego bezpieczeństwa i ochrony przed gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa codziennie sprawdzają czy wprowadzone obostrzenia są respektowane. Zdecydowana większość mieszkańców powiatu giżyckiego stosuje się do obowiązujących zakazów. Jednak niestety są osoby, które lekceważą nowe przepisy, a tym samym zwiększają szansę na zakażenie koronawirusem.

Od momentu wprowadzenia obostrzeń i nowych zasad przemieszczania się, policjanci ujawnili 37 osób, które złamały wprowadzone zasady. Mandaty karne posypały się głównie w Giżycku.

Osoby ukarane mandatami nie stosowały się do wprowadzonych ograniczeń związanych z przemieszczaniem się bez konkretnego celu. Na 24 sprawców, funkcjonariusze nałożyli mandaty karne. Będą również kierowane wnioski do sądu. Natomiast do sądu rodzinnego trafią sprawy wobec osób nieletnich, które w ostatnich dniach nie stosowały się do nowych zasad i przebywały bez opieki osoby dorosłej.

Źródło: KPP Giżycko

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec Gizycka
Mieszkaniec Gizycka
19 kwietnia 2020 08:08

A jak z kontrolowaniem i karaniem kierowców aut z rejesracjami spoza naszego województwa i powiatu? Pod marketami widywalem z mazowieckigo lubelskiego podlaskiego z Gdañska z pow i miasta Olsztyn.

jonasz
jonasz
11 kwietnia 2020 12:21

!0.04.2020 Elity rządzące pokazały jak należy przestrzegać tych praw.

Niewinny
Niewinny
11 kwietnia 2020 00:12

NIE PRZYJMOWAĆ MANDATÓW ! Wniosek do sądu ! Sprawa nie będzie rozpatrywana ! Ludzie obudźcie się ! Każdy prawnik wam to potwierdzi !

Lolo80
Lolo80
9 kwietnia 2020 10:35

Jeżeli jest zakaz a ktoś tego nie rozumiei to niech płaci jestem za

Eloo
Eloo
odpowiedział na komentarz  Lolo80
9 kwietnia 2020 17:34

Zakaz to by był jak by został wprowadzony stan nadzwyczajny

Obywatel
Obywatel
odpowiedział na komentarz  Lolo80
10 kwietnia 2020 09:22

Zakaz będzie jak będzie jeden z trzech stanów nadzwyczajnych a tak to teraz mogą być tylko zalecenia a za to jest łamanie naszych praw obywatelskich zawartych w konstytucji. Chyba że się mylę to niech ktoś da jakiś konkretny argument. Pozdrawiam wszystkich w tym trudnym czasie i postarajcie się ludziska aby zmienić ten kraj bo obecnie jesteśmy w czarnej d…..