Posprzątali plażę miejską w Giżycku

3

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i osoby, którym działania ekologiczne nie są obojętne, w trosce o bezpieczny wypoczynek turystów odwiedzających plażę miejską w Giżycku, przeprowadzili akcję posprzątania plaży pod wodą jak i jej brzegu.

Cała akcja została zaplanowana na dwa etapy. W pierwszej kolejności młodsi ratownicy MOPR w zestawach ABC weszli do wody i zaczęli przeczesywać płytki brzeg w celu wyjęcia zalegających śmieci, butelek itp. . Wydawało by się, że plaża jest w miarę czysta, ale to było trochę mylące. Po swoim pobycie w wodzie zapełnili trzy worki śmieci, wyjęli dwie opony i większe kamienie.

Na drugą część dnia zostało zaplanowane nurkowanie. Licznie zgromadzeni nurkowie MOPR oraz Klubu Płetwonurków Płetwal z Giżycka weszli do wody i zaczęła się zabawa. Z każdą chwilą śmieci przybywało. Zdziwienie ludzi wypoczywających na plaży, że tyle śmieci można wyjąć spod wody, było nie do opisania. Wisienką na torcie okazał się wyjęty odkurzacz przez jednego z nurków. Widząc co się dzieje na plaży, grupka dzieci zaczęła przynosić do ratownika na lądzie śmieci leżące na piasku. Z każdą minutą śmieci przybywało i po godzinnej akcji pod wodą udało się zebrać całkiem sporą ilość zalegających na dnie puszek, butelek, drutów, opon itp.

Środki na przeprowadzenie akcji udało się pozyskać z zadania publicznego Urzędu Miasta w Giżycku na rzecz ekologii. To jeszcze nie koniec, pierwszy etap mamy za sobą, lecz po sezonie będziemy sprzątać Port Eko-marina.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Źródło: Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (mopr.com.pl)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vortex

Przecież to należy do ich obowiązków – tez mi wielkie halo

gg

śmieci śmieciami ale zielsko które rośnie na tej plaży jest okropne

krzys689

Brawo OPR.Obserwowałem to na żywo.