Posprzątali basen portu Żeglugi Mazurskiej w Giżycku

1

W sobotę, 31 października 2020 r. miłośnicy płetwonurkowania spotkali się, żeby zrobić kolejny krok i wydobyć jak najwięcej śmieci z wody, których tak naprawdę nie widać.

Samo sprzątanie nie było problemem, natomiast zaplanowanie i przeprowadzenie akcji wymagało więcej wysiłku. Należało to zrobić zgodnie z obostrzeniami ze względu na trwającą pandemię. Do ostatniego momentu nie było wiadomo czy uda się przeprowadzić tak szczytną akcję sprzątania.

Po krótkiej odprawie uczestnicy przystąpili do działania. Woda tego dnia miała temperaturę 10 stopni. Płetwonurkowie zeszli pod wodę i zaczęli wyjmować pierwsze worki ze śmieciami.

Po godzinnym pobycie pod wodą widać było efekty w postaci starych śmietników, opon, a butelki i puszki zdobyły pierwsze miejsce w tym wyścigu. W sumie zapełnione zostały dwa kontenery śmieci.

Przeprowadzenie akcji możliwe było dzięki zdobytym środkom finansowych – współfinansowaniu przez Gminę Miejską Giżycko za które został zakupiony sprzęt do przeprowadzenia akcji, a w późniejszym czasie będzie służył ratownikom do codziennych działań ratowniczych.

Źródło, foto: Facebook/MOPR Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
D

Pięknie