Akcja ,,Posezonowe sprzątanie Mazur” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Głównym celem jest kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej uczestników, wspieranie inicjatyw lokalnych służących ochronie środowiska oraz integracja klas pierwszych Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku.

W ramach akcji uczniowie szkoły sprzątali teren Twierdzy Boyen. To nie tylko okazja, żeby posprzątać i usunąć śmieci, to także ważna działalność edukacyjna.

Pierwsza akcja ,,Sprzątania Świata’’ w Polsce odbyła się w 1994 r. Data została wyznaczona na koniec września, z uwagi na ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym. Do Polski „Sprzątanie Świata” sprowadziła 28 lat temu założycielka Fundacji Nasza Ziemia – Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory akcja organizowana jest nieprzerwanie co roku. Jest tym samym jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu ekologii w naszym kraju. Uczestnikiem akcji jest każdy, kto we wrześniu każdego roku, dobrowolnie, w dowolny, zorganizowany lub niezorganizowany sposób wychodzi posprzątać swoją najbliższą okolicę, lub wybrany przez siebie kawałek Polski.

Uczniowie klas pierwszych, nauczyciele i wychowawcy Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych również są co roku uczestnikami tej ważnej dla środowiska akcji.

Źródło, fot.: Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze