Pościg za podejrzanym o włamanie do domku w Wilkasach

5

Policjanci kryminalni giżyckiej komendy zatrzymali sprawcę włamania do domku w m. Wilkasy. Łupem 24-latka były przedmioty warte ponad 13 tys. zł. Policjanci zatrzymali mężczyznę w samochodowym pościgu i odzyskali większość skradzionych przedmiotów. 

W piątek 26 lutego dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony o włamaniu do domku letniskowego na terenie m. Wilkasy. Śledczy ustalili na miejscu, że sprawca dostał się do jego wnętrza przez okno, w którym wybił szybę. Jego łupem padły m.in. poroża jeleni, telewizor, kawaleryjska szabla, zegarki kieszonkowe i elektronarzędzia. Pokrzywdzeni swoje straty wycenili na łączną kwotę ponad 13 tys. zł.

Mundurowi natychmiast ustalili sprawcę. W toku szeroko zakrojonych działań kryminalni zauważyli samochód, w którym może poruszać się przestępca. Na widok sygnałów świetlnych radiowozu i dźwięków do zatrzymania, kierowca osobówki zaczął uciekać gruntowymi drogami. Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg.

W pewnym momencie pojazd się zatrzymał i kierowca wraz z pasażerem zaczęli uciekać w pobliskie zarośla. Policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali jednego z mężczyzn, którym okazał się być podejrzewany o dokonanie włamania w Wilkasach. Jak się okazało w trakcie ucieczki wyrzucił do zarośli część elektronarzędzi pochodzących z tego włamania.

W trakcie dalszych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie. Zatrzymali także mężczyznę, który na widok radiowozu nie zatrzymał się do kontroli. 23- letniemu mieszkańcowi gm. Wydminy grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

24-letni włamywacz, również mieszkaniec gm. Wydminy, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w powrocie do recydywy, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
przemo b

uprzejmie donosze , ze w Gizycku na Ul Konarskiego 31/16, a takze Nowowiejskiej 23/13 sprzedawany jest alkocholoraz paierosy bez akzyzy. To samo dotyczy bazaru miejskiego gdzie w budce kolo szaletu miejskiego obywatel armenskiego pochodzenia sprzedaje niby odzierz. Prosze zrobic z tym porzadek w koncu. dziekuje za uwage.

przemo b

i dobrze , bo to panoszy sie to barachlo

kacha

co racja to t=racja

obywatel

Dozór policyjny dla recydywisty? Brawo 😀 chłop już siedzi w Holandii i tyle go wsadzicie. Boże, czy ten prokurator ma 5 lat?

ciekawe

Za ten dozór to prokurator powinien dostać z pięć lat