Poranne wypadki na drogach powiatu giżyckiego

0

Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów oraz niedostosowanie prędkości do warunków na drodze doprowadziły do dwóch zdarzeń drogowych. Jedno z nich zakończyło się czołowym zderzeniem forda i bmw.

Dzisiaj rano (17.11) o godzinie 06:40 dyżurny giżyckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu w m. Canki gm. Ryn. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący Fordem 27-letni mieszkaniec Suwałk, jechał w kierunku Olsztyna. Z relacji kierowcy wynika, że poruszał się za nieustalonym pojazdem, który zaczął gwałtownie hamować. Chcąc uniknąć najechania na tył pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka BMW.

W wyniku zdarzenia kierowca BMW 39-latek oraz pasażerka Forda trafili z obrażeniami do szpitala. Na miejscu ruch odbywał się wahadłowo. Kierowcy byli trzeźwi.

Wypadek w miejscowości Canki (fot. KPP Giżycko)
Wypadek w miejscowości Canki (fot. KPP Giżycko)

Również dzisiaj (17.11) ok. godziny 05:40 na trasie Wilkasy – Giżycko, kierujący skodą octavią jadąc w kierunku Giżycka na wysokości stadionu piłkarskiego, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok jadącą prawidłowo z naprzeciwka skodę rapid. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Kierowca skody octavi został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci apelują aby kierowcy w okresie jesienno – zimowym zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze – należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze