Ponad 5600 przeprowadzonych interwencji. Giżyccy policjanci podsumowali rok

1

Policjanci powiatu giżyckiego podsumowali swoją działalność za 2023 rok. Odprawa roczna z udziałem policjantów, przedstawicieli lokalnych samorządów i zaprzyjaźnionych służb odbyła się w sali konferencyjnej Portu Ekomarina w Giżycku.

W środę (6 marca) w sali konferencyjnej Portu Ekomarina odbyła się roczna odprawa Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podsumowująca wyniki i działalność policjantów powiatu giżyckiego za rok 2023. W odprawie uczestniczyli: p.o. Komendant Powiatowy Policji w Giżycku podinsp. Sławomir Ozygała oraz naczelnicy i kierownicy wydziału kryminalnego i prewencji KPP w Giżycku, kierownicy Posterunku Policji w Rynie i Posterunku Policji w Wydminach, przedstawiciele władz samorządowych i zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz Prokurator Rejonowa w Giżycku.

Podczas odprawy omówione zostały wyniki i efektywność pracy policjantów powiatu giżyckiego za rok 2023 w rozbiciu na piony: kryminalny, prewencji i logistykę.

W minionym roku 2023 na terenie naszego powiatu stwierdzono 854 przestępstwa (926 w 2022 rok). Wykrywalność ogólna przestępstw kształtowała się na poziomie 75,3 procent i wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim.

Na terenie powiatu w 2023 roku zgłoszono 5648 interwencji, a policjanci wykonali 5516 służb patrolowych i obchodowych.

W naszym powiecie miało miejsce 47 wypadków drogowych oraz 555 kolizji, w których 6 osób poniosło śmierć, a 54 zostało rannych.

Policjanci sporządzili w 2023 roku 110 Niebieskie Karty, tj. o 67 mniej niż w roku poprzednim dotyczące przemocy w rodzinie.

Liczba zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wyniosła 814, w tym: 235 zgłoszenia prewencyjne, a 579 zgłoszenia dotyczące ruchu drogowego.

Podczas odprawy podkreślono wkład i wsparcie ze strony lokalnych samorządów, dzięki których wsparciu policjanci na bieżąco są zasilani w nowy sprzęt. Dzięki wsparciu lokalnych samorządowców był możliwy zakup psa oraz jego wyposażenia, zakup sprzętu policyjnego oraz zakwaterowanie funkcjonariuszy delegowanych do służby na terenie powiatu w okresie letnim.

Zgromadzeni na odprawie przedstawiciele władz samorządowych i Prokuratury w swoich przemówieniach gratulowali osiągniętych przez funkcjonariuszy wyników i dziękowali za dotychczasową pozytywną współpracę, zapewniając o swoim dalszym wsparciu.

fot. KPP Giżycko

p.o. Komendant Powiatowy Policji w Giżycku podziękował wszystkim zgromadzonym za wsparcie i współpracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców powiatu oraz całego społeczeństwa żywiąc dalszą nadzieję na owocną wspólną działalność w tym zakresie.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Funio

Ilu pozyskali osobowych zrodel informacji to sie nie dowiemy.