Na warmińsko-mazurskich drogach kolejny raz policjanci drogówki prowadzili działania „Prędkość”. W ciągu jednego dnia skontrolowali 1045 pojazdów. W tym czasie ponad 530 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

W niedzielę (26.02.2017) policjanci warmińsko-mazurskiej „drogówki” przeprowadzili działania krajowe pod nazwą „Prędkość”. Na drogach regionu funkcjonariusze z miernikami prędkości i z wideorejestratorami zwracali szczególną uwagę na tych kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Podczas niedzielnych działań policjanci skontrolowali ponad 1000 pojazdów. 533 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a dla 513 z nich policyjna kontrola drogowa zakończyła się mandatem.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – wciąż główną przyczyną wypadków. W 2016 roku z tej przyczyny na warmińsko- mazurskich drogach doszło do 506 wypadków, w których śmierć poniosło 50 osób, a 707 zostało rannych. Warto pamiętać, że niefrasobliwe podejście do ograniczeń prędkości staje się jeszcze bardziej niebezpieczne, gdy kierowcy i pasażerowie ignorują obowiązek używania pasów bezpieczeństwa. Wtedy nietrudno o prawdziwą tragedię.

Źródło: KWP Olsztyn/(MK/TM)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo

A kiedy policja zajmie się pędziwiatrami giżyckimi. Po mieście jeżdżą 120km/h, wyprzedzają na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych..