Pomysł na biznes

0

Współczesne przykłady pokazują, że właściciele nowych firm opierają swoje coraz śmielsze pomysły na biznes na zasobach, których w ogóle nie posiadają. Zlecają, w zależności od swych specyficznych potrzeb, wykonanie określonych usług poza firmą, znacznie ograniczając w ten sposób koszty niezbędne na sfinansowanie działalności przedsiębiorstwa. Jedną z zauważalnych coraz bardziej tendencji jest wynajem pojazdów.

Gdyby nowo powstała firma miała posiadać środki transportu odpowiadające jej aktualnym potrzebom, w przeważającej większości musiałaby finansować je zewnętrznymi źródłami. Nie każdy nowy właściciel jest w stanie zdecydować się na takie długookresowe koszty. Na szczęście na rynku funkcjonują profesjonalne wypożyczalnie pojazdów, wśród których znajdują się między innymi http://www.ckcorp.pl/.

Wypożyczalnia pojazdów – elastyczne rozwiązanie dla startującego  przedsiębiorcy

Nie sposób zliczyć wszystkie rodzaje działalności, których funkcjonowanie wymaga dysponowania środkami transportu. Dowóz pracowników na miejsce budowy, dostawy towarów do odbiorców, zarobkowy przewóz osób – to tylko przykłady. Czy jednak wypożyczalnie pojazdów są odpowiednia receptą na zaspokojenie tych potrzeb?

Wybrałeś wypożyczalnię? Myślisz racjonalnie!

Są obszary działalności, które wymagają środków transportu jedynie przez pewną część roku (na przykład do dowozu pracowników na prace sezonowe). Wypożyczanie samochodów sprawdza się wtedy idealnie. Właściciel firmy dysponuje pojazdem wyłącznie wtedy, kiedy jest mu on potrzebny. Nie ponosi kosztów napraw i przeglądów. Nie troszczy się również o miejsce postoju pojazdu poza sezonem jego użytkowania.

Zgodnie z potrzebami

Utrzymanie się na rynku wymaga nierzadko dostosowania przedmiotu działalności firmy do specyficznych potrzeb rynkowych. Może się z tym wiązać zapotrzebowanie na różne środki transportu. W jednym przypadku najbardziej odpowiedni może się okazać bus do przewozu osób, innym razem – do przewozu towaru. Każdy ze specyficznych pojazdów znajdziemy bez problemu w ofertach obecnych na rynku wypożyczalni.

Niepożądane koszty utrzymania pojazdów w firmie

Powyżej wymieniono już przykładowe koszty związane z utrzymaniem pojazdów w firmie. Dodać można do nich jeszcze chociażby koszty ubezpieczenia, które – w zależności od rodzaju prowadzonej działalności – mogą stanowić znaczną pozycję w budżecie firmy, szczególnie gdy pojazd używany jest aktywnie poza granicami kraju, a ubezpieczenie przewiduje jego odholowanie do Polski w przypadku awarii. Przedsiębiorca korzystający z usług wypożyczalni nie musi się martwić o pokrywanie tych kosztów.

Dodatkowe plusy korzystania z wypożyczalni pojazdów

Obecne na rynku wypożyczalnie coraz powszechniej muszą zabiegać o klientów, dlatego wiele z nich (na przykład CK Corp) wychodzą do nich naprzeciw, oferując na przykład podstawienie pojazdu w określone miejsce, a także późniejszy odbiór samochodu. Na życzenie wypożyczającego samochód może być wyposażony w dodatkowe akcesoria (np. bagażnik na narty, łańcuchy zimowe czy fotelik dziecięcy). Przed wydaniem pojazdu klientowi, samochód jest poddawany w wypożyczalni szczegółowemu przeglądowi. Właściciele wypożyczalni dobrze wiedzą, że zaufanie klienta traci się tylko raz.

Czy to na pewno dla mnie?

Każdy, kto nie korzystał jeszcze z usług wypożyczalni pojazdów, a nie posiada odpowiedniego środka transportu, powinien udać się do wypożyczalni, by osobiście przekonać się o wszystkich atutach wypożyczania pojazdów. Szybkość wydania pojazdu zaskoczy niejednego klienta (z reguły nie przekracza 15 minut), podobnie jak warunki przygotowane specjalnie dla stałych klientów.

Należy pamiętać, że gwarancję wypożyczenia pojazdu w wybranym terminie daje jego wcześniejsza rezerwacja. Jest to szczególnie istotne przed okresem zimowym i letnim, kiedy oferta wypożyczalni cieszy się szczególnym zainteresowaniem klientów. Oprócz rodzin wyjeżdżających na wakacje czy ferie, są nimi przedsiębiorcy, którzy przekonali się o zaletach wypożyczania pojazdów oraz uzyskanych dzięki niemu oszczędnościach.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]