Pomoc dla wolno żyjących kotów w Giżycku

0

W związku ze zbliżającą się zimą i okresami wzmożonych chłodów wzorem lat ubiegłych również w tym roku zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc wolno żyjącym kotom z terenu naszego miasta.

Problem wolno bytujących kotów na terenie całego miasta jest stale obecny, a jego skala ciągle rośnie, dlatego chcielibyśmy przypomnieć o kilku najprostszych rozwiązaniach, które mogą przyczynić się do zażegnania narastających konfliktów sąsiedzkich, chroniąc przy tym zwierzęta.

  •  Zgodnie z praktyką stosowaną w wielu miastach w Polsce, proponujemy wskazać jedno miejsce np. w piwnicy lub innym pomieszczeniu, w którym koty mogą być dokarmiane. Miejsce to musi być utrzymywane w czystości, a pozostałości jedzenia regularnie sprzątane.
  • Pomieszczenia w których koty mogą przebywać, powinny mieć wyjścia na zewnątrz, aby zwierzęta nie zanieczyszczały swojego schronienia.
  • Koty wolno żyjące dokarmiane są w wielu różnych miejscach na terenie całego miasta, dlatego można byłoby ustanowić opiekuna każdego miejsca, w którym koty będą dokarmiane. W tym celu służymy danymi społecznych opiekunów tych zwierząt.
  • W wypadku, gdy nie ma możliwości zorganizowania pomieszczenia dla kotów w budynku, wskazane jest ustawienie w zacisznym miejscu drewnianych budek, którymi Gmina Miejska Giżycko dysponuje i które chętnie Państwu przekaże, aby teren, na którym przebywają dokarmiane koty wyglądał schludnie i czysto.

Informujemy również, że aby zmniejszyć nadmierną populację kotów, należy informować mieszkańców o konieczności przeprowadzenia zabiegów sterylizacji i kastracji, natomiast ślepe mioty usypiać. Przypominamy, że każdego roku Gmina Miejska Giżycko przeznacza na ten cel określoną pulę pieniędzy, dzięki czemu zabiegi wykonywane są na koszt Gminy Miejskiej Giżycko.

Urząd Miejski w Giżycku informuje, że w dniach
13 – 17 LISTOPADA 2017r.
każdy mieszkaniec Giżycka
dokarmiający koty wolno żyjące może przyjść
do Urzędu Miejskiego w Giżycku (I p., pokój 110),
by zgłosić chęć otrzymania darmowej karmy.

Źródło: Urząd Miejski w Giżycku 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze