„Polska na Niebiesko” w Giżycku

0

Klub Rodziców Dzieci z Autyzmem JiM z Giżycka zaprasza 2 kwietnia na finał kampanii społecznej „Polska na Niebiesko”, która w tym roku przebiega pod hasłem „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz”. Tego dnia w Galerii Batory rodzice przygotowali specjalny program, który o godz. 20  zakończy wspólne świecenie na niebiesko. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć obecnością dzieci z autyzmem i ich rodziców.„Polska na Niebiesko” organizowana przez Fundację JiM, to największa w Polsce kampania dotycząca autyzmu. 2 kwietnia ponad 200 miejsc: instytucji, firm, szkół i przedszkoli w Polsce rozbłyśnie błękitnym światłem na znak solidarności z osobami z autyzmem.

W godz. 11 – 17 na I piętrze Galerii Batory (ul. Warszawska 2) będzie działać punkt informacyjny – przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat autyzmu, m.in. osób, które mają wątpliwości czy ich dziecko może mieć autyzm. W punkcie, od rodziców oraz psychologów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Giżycku dowiedzą się np. jakie są najczęstsze objawy  tego zaburzenia, jak i kiedy się je diagnozuje, gdzie należy zwrócić się o pomoc. Niestety: większość polskich rodziców już na etapie szukania odpowiedzi na pytanie „czy moje dziecko ma autyzm” jest pozostawiona sama sobie: lekarze rodzinni odsyłają ich z kwitkiem, bez rozpoznania. Aby zająć się dzieckiem, muszą rezygnować z pracy i kariery. Maluchy trafiają do szkół, gdzie zderzają się z murem niezrozumienia nauczycieli i kolegów. Dzieci z autyzmem często uznawane są za nieprzystosowane i niegrzeczne – tymczasem niewiele osób wie, że ich zachowanie nie wynika z ich woli. Dlatego właśnie fundacja apeluje w tym roku: „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz”.

Podczas imprez, wolontariusze będą rozdawać ulotki na temat autyzmu, odbędą się występy i  zabawy, serwowane będą nawet pączki z niebieskim lukrem.  Finał całej imprezy zaplanowano na godz. 20 – wówczas każdy będzie mógł użyć aplikacji na smartfon JiMapp, dzięki niej zaświecić na niebiesko – tym samym symbolicznie okazać solidarność z osobami dotkniętych autyzmem. Zapraszamy serdecznie

  • W Polsce dramatycznie rośnie liczba dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – diagnozuje się je już u 1 na 100 dzieci.Dokładne dane statystyczne gromadzone w USA są jeszcze bardziej niepokojące – wskazują, że 1 na 68 dzieci ma autyzm.Liczbę dzieci z autyzmem w Polsce szacuje się na kilkanaście tysięcy.
  • Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym.
    Dzieci z autyzmem nie mówią lub mają kłopoty z mówieniem, nie wchodzą w relacje
    i interakcje, przejawiają stereotypowe zachowania i zabawy na przykład: trzepią rączkami albo używają nietypowych przedmiotów do zabawy.

Pod opieką FundacjiJiMjest obecnie ponad 1000 dzieci z autyzmem. Fundacja prowadzi Klinikę JiM (diagnoza i terapia autyzmu dla dzieci), Przedszkole oraz Szkoły JiM: podstawową, gimnazjum i szkołę przysposabiającą do pracy. Organizuje kampanie społeczne niosące wiedzę o autyzmie.
Tworzy lepszy świat dla dzieci z autyzmem.

INFORMACJE:
Aneta Furmaniak 793 662 152 a.furmaniak@jim.org (Giżycko), Robert Kozubal 604 581 383 (Łódź)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze