Półmetek zmagań giżyckich żołnierzy na poligonie w Wędrzynie

0

Żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty, od ponad tygodnia, nieprzerwanie sprawdzają się podczas dwutygodniowego szkolenia zintegrowanego na poligonie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych im. gen. dyw. Dezyderego Chłapowskiego w Wędrzynie.

Każdy dzień obfituje w intensywne zajęcia trwające po 12 godzin. Bez względu na aurę pogodową na szkoleniu rządzi taktyka, łączność, topografia, zajęcia na strzelnicy wodnej i medycyna pola walki.

Żołnierze doskonalą m.in. obsługę wybranych środków łączności, zasady marszu w różnych warunkach terenowych, praktyczną wiedzę z zakresu stosowania sygnałów dowodzenia, a także strzelanie na wodzie – w trakcie płynięcia z karabinków MSBS GROT do tarcz usytuowanych na lądzie.

Tryb szkolenia poligonowego w formie praktycznej daje możliwość podniesienia umiejętności indywidualnych, specjalistycznych oraz zespołowych.

Ponadto podsumowuje i uporządkowuje nabytą wiedzę, którą żołnierze do tej pory pozyskali. Kolejnym etapem wojskowych szlifów będą rozpoczynające się szkolenia specjalistyczne, a później te zgrywające pododdziały.

Anna Tunkiewicz – specjalista ds. komunikacji w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze