Niebawem minie półmetek pracy burmistrza Wojciecha Iwaszkiewicza i wójta Marka Jasudowicza. Kandydaci prześcigali się w składaniu przepięknych obietnic wyborczych. Przypomnijmy zatem co nam obiecywali jesienią 2014 roku.

Burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz:

 • stworzymy warunki do przedłużenia sezonu turystycznego (obniżenie obciążeń, zachęty dla inwestorów, strefa przyjazna przedsiębiorczości, szanse w dziedzinach pozaturystycznych)
 • rozwiążemy problem niezakończonych budów na Pasażu Portowym
 • stworzymy przejrzystą komunikację publiczną
 • obniżymy ceny za wodę, ścieki i śmieci
 • wszystkie nabory do pracy będą odbywać się w drodze otwartego i konkurencyjnego konkursu, gdzie decydować będą wyłącznie kompetencje
 • będziemy dążyć do prowadzenia szpitala przez samorządy (wykup udziałów)
 • urządzimy nowoczesną poczekalnię dla pacjentów w holu przychodni na ul. Wodociągowej
 • stworzymy i wypromujemy nową imprezę kojarzoną z Giżyckiem

Wójt Marek Jasudowicz:

 • będziemy zabiegali o utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej
 • zainicjujemy działania eliminujące bezrobocie
 • opracujemy program naprawy dróg
 • zmodernizujemy kanalizację sanitarną co przyczyni się do obniżenia cen ścieków
 • będziemy pozyskiwać fundusze unijne na doprowadzenie szybkiego internetu w każdym sołectwie
 • zmodernizujemy i wyremontujemy szkoły
 • opracujemy przejrzysty system pomocy finansowej i program opieki nad zdolną młodzieżą
 • doprowadzimy do pełnego wykorzystania potencjału turystycznego Gminy Giżycko
 • będziemy wspierali podmioty tworzące i prowadzące – w imieniu gminy –  placówki opieki nad dziećmi w wieku do trzech lat. Wdrożymy instytucję dziennego opiekuna,  tj. osób zapewniających opiekę małym grupom dzieci. W ten sposób zorganizujemy instytucjonalną opiekę nad dziećmi w miejscowościach z małą liczbą dzieci w wieku żłobkowym.

Chcemy zaznaczyć, że to tylko niewielka cześć z deklaracji złożonych przez obecnego burmistrza i wójta. 

Jak oceniacie Państwo dokonania naszych włodarzy? Czy wywiązują się ze złożonych obietnic? Spełniają Wasze oczekiwania?  Zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. 

 

 

 

46 KOMENTARZE

 1. Wójt skrzywdził siebie samego. Wszystkie rzeczy które krytykował u swojego poprzednika robi sam a i niewiele dodaje od siebie jako “gospodarz”. Jeśli dodamy do tego ogromne obietnice które już teraz sa nie do spełnienia to w połączeniu z tym wszystkim czeka go naprawde trudna kamania wyborcza. O ile będzie chciał wystartować. Warto też dodać że kreuje siebie jako “fajnego gościa” który chodzi na każdą impreze ale niestety bije z tego ogromna sztuczność. Albo sie ma charyzme albo nie on na jego nieszczescie nie ma ani luzu ani charyzymy. Gmina to małe spoleczeństwo i przychylni dziennikarze, radni i sołtysi nie uczynią z niego dobrego wójta.Wszystkie najważniejsze decyzje i prawdziwy stosunek do mieszkańcow rozchodzi się pocztą pantoflową a ta jest dla wójta miażdżądza. Sytuacja z obnikami cen wody to kwintesencja jego działania na pokaz. Poprzednik nie zachwycał ale to co sie dzieje teraz jest nie do zaakceptowania.

 2. Burmistrz Iwaszkiewicz zrobil wiecej przez swoje 2 lata kadencji niż Pani Jolanta przez cala swoja kadencje. Aby tak dalej Panie Burmistrzu!!

  • Czego zrobił więcej? Konkrety? Podpowiem: w temacie autopromocji, w tym za pieniędze gizyckich podatników – na pewno. Jola ani tyle samouwielbienia ani tyle tupetu nie miała.

 3. Na łamach gazety Jasudowicz chwali się tym co “zrobił”. Ja bym określiła to tak : Sieroński zaczął, a Jasudowicz kończy/skończył. Łatwo przypisać sobie czyjąś prace, no nie?

  • Pan Marek powinien troszkę przystopować z tymi przechwałkami co to nie zrobił. Na zdrowy rozum każdy wie, że w ciągu dwóch lat niewiadomo ile się nie zrobi bo to wymaga czasu! Jedyne realne wytłumaczenie to własnie jak napisała przedmówczyni, dokończenie projektów po starym wójcie.

 4. A propos transparentnosci Jasudka to mozemy dzis znalezc ogloszenie, “casting”…..na…..uwaga, uwaga…. “Swietlicowa w Kozuchach”. Wymogi prawie jak na inspektora do gminy, a to tylko pol etatu, za pol najniższej krajowej. Szkoda, ze wymogu znajomosci jezykow obcych nie dali jak w przypadku konkursu na dyrektora Goku, albo kierownika basenu. “Wygrali” niby znajacy jezyk a i tak gmina (czyli my z podatkow) do dzis placimy za nauke jezyka przez jedna z Pan z Goku. Przypominam haslo z kampanii wyborczej :”dobro wspolne” Tylko dlaczego tylko dla swoich?

 5. W pracy dziś przypadkiem wziąłem do rąk lokalną prasę (czystym przypadkiem bo akurat koleżanka z pokoju kupiła). I słabo mi się zrobiło jak przeczytałem o połowie kadencji wójta i burmistrza. Panie wójcie Jasudowicz masz Pan rację, zlikwidowałeś Pan straż gminną, która była bardzo pomocna, zwolniłeś ludzi z urzędu i obsadziłeś swoimi. Nie gadaj Pan o długach, które podobno zastałeś wchodząc do urzędu. Wszystkie inwestycje, które niby wykonuje Pan i ta Pana Rada to dokończenie inwestycji po byłym wójcie Serońskim, sami nic nie robicie. Mieszkam w tej gminie od wielu lat i to co Pan wyprawiasz przyprawia mnie (i nie tylko) o mdłości. Brylujesz Pan po festynach, imprezach i jedyne co Panu najlepiej wychodzi to pokazywanie się po gazetach(za co pewnie Pan płacisz z gminnej kasy). Moja rada na najbliższe dwa lata Pana kadencji- ciesz się Pan tymi dwoma latami i dalej pokazuj w tych gazetach bo na nic innego z Pana strony gmina i mieszkańcy liczyć nie mogą, a za 2 lata lepiej odpuść Pan udział w wyborach bo obyś Pan zdobył ze 3 % poparcia (wyłącznie wśród swoich radnych i ich rodzin).

 6. Nasze gminy to prawie jeden organizm, jestem mieszkanką tej wiejskiej, ale spokojnie ocenię obu :). Burmistrz idzie do przodu, działa, trochę mało słucha mieszkańców, ocena pomimo to 8 na 10. Z Wójtem trochę gorzej, udaje że słucha ludzi, zadufany w sobie, zero współpracy ze środowiskiem wiejskim, dobra mina do złej gry. Brak decyzyjności, brak spełnienia obiecanek wyborczych. A miało być tak pięknie. Jedyny pozytyw to zatrzymanie wiatraków, ale to i tak praca zbiorowa (tak mi się wydaje), widziałam wiele osób które pracowały w kampanii informacyjnej. Ocena Wójta to 3= ( i tak na wyrost). Przed nim drugie dwa lata, zobaczymy co zrobi dobrego dla gminy.

 7. Panie Dżonson po prokuratorach to wszystkich i wszystko ciągał Jasudowicz, prokurator nie wszczynał postępowania to wnosił następne oskarżenia.
  Nie porównuj Pan Jasudowicza do Sierońskiego bo to jakby porównywać
  g….wno do twarogu. A tak przypominając to oceniamy ,,osiągnięcia,,
  obecnej władzy

  • hola hola Wilkasiaku! nie rozpędzaj się tak. Może warto przypomnieć jak to całkiem niedawno Pan Andrzej i jego stowarzyszenie doniosło na Jasudowicza, chyba chodziło o jakieś łodzie. Dla jasności, nie popieram ani jednego ani drugiego. Jeśli mowa o osiagnięciach obecnej władzy to daje ocenę mierną. Szału nie ma

 8. Czyżby ruszyła kampania przedwyborcza? wyciąganie spraw, prokurator… to już chyba było w ostatnich wyborach. Szczerze to mam nadzieję, że pojawi sie ktoś nowy bo JA nie oddam głosu na Jasudowicza jak i Sierońskiego. Jeden od drugiego lepszy.

  • ktoś sobie nie radzi pracą na danym stanowisku więc zwala wszystko ta tych, których nie ma. Bo tak za plecami to łatwiej obgadać. czas zmienić stanowisko droga pani……..

 9. Kłamstwa, fałsz i obłuda, nie ma czym się pochwalić to podsumowanie pracy Jasudowicza.Wrażliwy jest tylko na wszelką krytykę pod swoim adresem. Petenta najlepiej nastraszyć, żeby więcej nie przyszedł.Tylko na sesjach oklaski od du…lizów. A tyle dobrego obiecywał, miało być pięknie bogato a ciągle zasłania się brakiem pieniędzy nawet dla uczniów którzy reprezentowali Gminę za granicą.Wstyd.

  Obserwator

 10. Nie cierpię kłamstwa. I praca w Gminie również nie polega na laniu wody i okłamywaniu ludzi. Osoba na takim stanowisku nie powinna tego robić. No ale cóż…. ale…. Cieszy ucho, jak słyszy się jak ludzie w autobusach, na wsiach, narzekają i “podziękują” władzy przy kolejnych wyborach 🙂

 11. Każdy przed wyborami obietnice składa, mówi ludziom to, co chcą usłyszeć. A potem? Lans wśród fleszy. Ja rozumiem, że nie od razu Kraków zbudowano. Rozumiem. Ale żeby chamstwo i kłamstwo było od samego początku kadencji? Bez przesady.. Ktoś dobrze napisał “lepiej nie stawać na odcisk Jasudowicza’. Zdolny jest do wszystkiego. “Porządek i przejrzystość” tylko na pokaz. Jak ludzie dalej maja mu zaufać skoro jego priorytety to: kłamstwo, krętactwo. Mój głos na niego nie poszedł i w następnych wyborach tez nie pójdzie.

 12. Kawa,ploteczki w urzędzie też są potrzebne bo tam pracują tylko ludzie,ale w Gminie działo się dużo pozytywnych rzeczy,widać było inwestycje.Teraz w urzędzie inwigiluje się urzędników /założono kamery/ petentów się straszy,klawiszowskie nawyki górują. Sesja to jedna wielka farsa nawet radnym zamyka się brutalnie usta.Jasudowicz sam siebie tylko chwali – tu był tam będzie. Żenada, żal tych dwóch straconych lat.

 13. Kłamstwa i kłamstwa pana Jasudowicza…Na spotkaniach mydli ludziom oczy, jest bardzo dyplomatyczny, wypada korzystnie w wystąpieniach…ale to jedno wielkie oszustwo…Nie wywiązuje się z obietnic, a stań Pan tylko mu na odcisk pogrąży Ciebie i całą Twoją rodzinę… To człowiek zawistny i mściwy! Taki nie powinien być Wójt.
  W przyszłych wyborach na niego nie głosuję…

 14. Uważa, że Pan Marek jako wójt sprawuje się dobrze. Wprowadził trochę dyscypliny w urzędzie, a to tylko dla tego, że jej tam brakowało. Wcześniej urzędnicy robili co chcieli, a to jednak jest praca i urząd do którego nie przychodzimy na kawę i ploteczki. bywam w różnych miejscowościach naszej gminy i widzę, że coś się zmienia. Jest czysto i zapanował porządek. Tak trzymać Panie Marku!
  Hanna, mieszkanka Gminy.

  • Wójt zamontował kamery na każdym korytarzu, widać kto gdzie idzie…ile razy…i jak długo przebywa w pomieszczeniu…w telefonie nawet ma podgląd i ściga swoich pracowników… Jeżeli Pani się podobają takie porządki rodem z zakładu karnego to gratuluję. 🙂
   “DLATEGO” pisze się razem…

 15. Tak Pan Wójt oszczędza na swoje obietnice, że mini basen na basenie w Wilkasach jak nie działał tak nie działa. ” Obiekt przyjazny rodzinom z dziećmi”….żart….

 16. Obietnice Pana Jasudowicza to przecież stek bzdur i głupot. Remonty szkół, zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, niższe opłaty za wodę i ścieki, transparentna Gmina. Nie robi nic oprócz fotek na gminnych imprezach i zatrudnianiu wszędzie gdzie można swoich ludzi, ale co się można spodziewać bo byłym klawiszu. Branży turystycznej zamiast pomagać to ją niszczy, zdolną młodzież, ich rodziców i nauczycieli skutecznie zniechęca do dalszej pracy. W urzędzie mówią na niego PUTIN. Wyborcy już mu niedługo podziękują za wszystkie kłamstwa.

 17. Nie żeby człowiek tylko krytykował.trzeba przyznać że coś się w mieście dzieje. Jednak mieszkańcy oczekiwali bardziej gruntownych zmian a nie powierzchownych działań i decyzji. Plus dla Wojtka za to że jawnie z każdej obietnicy się rozlicza, z różnym efektem ale przynajmniej niczego nie ukrywa

 18. Jestem zadowolony ze zmian. Działania Burmistrza są przejrzyste i ogólnodostępne. Zaczął dbać o wygląd miasta i rozwiązanie najtrudniejszych problemów, m.in. komunikacyjnych. Oby tak dalej.

 19. Szanowny Panie Marku, ktoś słusznie zauważył, że Pana strona internetowa nie działa. Z tego co mnie pamięć nie myli to był tam program wyborczy który Pan deklarował wypełnić? Burmistrz ma na swojej stronie wypisana każdą obietnicę która została przez niego złożona. Czyżby Pan wójt chciał cos ukryć? Proszę odpowiedziec gdzie znajdę Pana program wyborczy? czemu nie jest jawny?

  • Napisz swoj adres email to wysle Ci obietnice Pana M. Jest tego duzo a zrealizowanych niestety nie. Mam zachowany jego program bo wytkne mu kazde klamstwo i te jego ” gruszki na wierzbie”

 20. prawda jest taka, że nie wszystkie obietnice są do zrealizowania w czasie jednej kadencji. każdy obiecuje a co do czego trudno się z niektórych rzeczy wywiązać. Burmistrz wydawał się całkiem porządny do momentu gdy zaczął rozgrywać w urzedzie swoje polityczne gierki np. próba odwołania radnego Andruszkiewicza. Mówię to z żalem i smutkiem, ale nawet kina nie potrafi wyremontować!

  Pan wójt na początku również bardzo wiele mówił. Nawet można zauważyć, że stara się być dobrym gospodarzem. Jedna uwaga… Panie Marku czasem odbieram Pana jako showmana, który lansuje się na każdej gminne imprezie. Ok jest Pan ważny i każdy Pana podziwia… ale to chyba jakiś umiar trzeba mieć? Z tych Pana obietnic to przez te 2 lata wiele nie wynikło. Ile tych dróg zrobiliście, jak walczycie z tym bezrobociem?

 21. Pan Jasudowicz to WCISKA LUDZIOM CIEMNOTĘ! “opracujemy przejrzysty system pomocy finansowej i program opieki nad zdolną młodzieżą” Gdzie te fundusze?! co roku na zajęcia dla dzieci jest coraz mniej pieniędzy… fantastyczny pomysł “INICJATYWY NAUCZYCIELI DLA UCZNIÓW” tylko że dofinansowanie znajdzie tylko 9 programów na całą Gminę! Ile mamy szkół? Nauczyciele chcą ale nie mogą, bo Wójt ogranicza…
  “zmodernizujemy i wyremontujemy szkoły” żal, żal, serce płacze… co roku budżety dla szkół są ograniczane i zmniejszane, Pani Dyrektor GZEASu też do wymiany! Na niczym kobieta się nie zna..

  • obecny wójt miał jak do tej pory tylko raz miał wpływ na budżet Gimny, jak objął stanowisko w grudniu 2 lata temu wszystko było już ustalone i pieniążki Gminy co do grosza porozdawane przez jego poprzednika. Nie było środków na płace dla pracownikó a co po niektórzy piękne nagrody dostali przed odejściem Sierońskiego. Więc skoro co roku jest coś zmniejszane nie działo się to tylko przez Jasudowicza. Ten przynajmniej na swoją prywatę z Gminy nie bierze…

   • A skąd Pani wie, że nie? Tak jest Pani blisko z obecnym wójtem? Powiem Pani tylko, ze łatwo i pięknie to się obiecuję, a jak taki delikwent dorwie się do władzy, to zapomina nagle o swoich wyborach i o tym co naobiecywal. Jedna kwestia co się stało ze stroną pana Wójta? Chciałem znaleźć poczytać resztę tych obietnic bo wiem, ze dużo ich było, pan Burmistrz strone ma i można sobie zobaczyć jego obietnice, a strona Pana Marka nie dziala! Czyżby miał coś do ukrycia? Szkoda, ze zapomniał że w Internecie nic nie ginie!

   • Haha jakiś lizodu… Pana m chyba obietnica wyborcza pana m: drogi będą w dużo lepszym stanie naprawimy w nowej technologi haha jak narazie to nowe są ale tylko dziury, drogi są zaniedbane jak nigdy z naszej gminie a to tylko jeden problem z którym ten ala wójt sobie nie radzi

 22. Ale Wojt popłynął z tymi obietnicami. Jak je pisał to chyba go trochę fantazja poniosła. A szkoda, bo sama na niego głosowałem, jak obiecywał to był bardzo przekonujący, a teraz??? Nic się nie dzieje!!A nie przepraszam, potrafi urządzać festyny, dożynki, a drogi jak były dziurawe tak są!!!

 23. Ha ha ta obietnica otwartych naborów do pracy w urzędzie to dopiero wymysl. Ludzie przecież kazdy wie jak takie nabory wygladaja w Giżycku. Nikt nie jest w stanie tego zmienić

 24. A Marek to pojechał po bandzie z tymi obietnicami. Większość to science fiction. Wyborcy już niedługo go z nich rozliczą i mam nadzieję pożegnają na zawsze z gminy.

 25. Niby coś tam na wioskach i w mieście się dzieje. Tam coś kopią, tu dziure załatają. Ja jako mieszkaniec osobiście nie odczułem żadnych wielkich zmian

 26. Byłem wiernym wyborca P. Piotrowskiej ostatnim razem jednak postanowiłem ze czas na odświerzenia. Pan Iwaszkiewicz niestety słabo wypada. To Wielkie rozczarowanie, podobnie jak ostatnia kadencja byłej pani burmistrz… W następnych wyborach nie zagłosuje – wyjeżdżam za praca do Norwegii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here