Policyjny pościg za volkswagenem. Kierowca był pod wpływem kokainy

1

35-latek z Nysy trafił do aresztu po tym jak próbował uciec przed policją. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające do zatrzymania pojazdu. Okazało się, że był pod działaniem narkotyków.

W piątek (17.09) około godziny 19:00 funkcjonariusze węgorzewskiej drogówki zmierzyli prędkość volkswagena przejeżdżającego przez miejscowość Popioły. Jak się okazało, przekroczył on dopuszczalna prędkość, w związku z czym mundurowi chcieli zatrzymać go do kontroli.

Kierowca nic sobie z tego nie zrobił i kontynuował dalszą jazdę. Policjanci podjęli pościg i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali znaki do zatrzymania. W pewnym momencie volkswagen zjechał na zatoczkę autobusową.

Kiedy mundurowi podchodzili do pojazdu, mężczyzna ruszył samochodem w ich stronę. Już po chwili funkcjonariusze kontynuowali pościg na ternie powiatu węgorzewskiego, a następnie wjechał na teren Giżycka.

Tam wraz z pomocą grupy Speed z giżyckiej komendy skrajnie nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Nysy. Wstępne badania wykazały, że był trzeźwy, ale za to znajdował się pod wpływem kokainy.

Wczoraj mieszkaniec Nysy usłyszał zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej i zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania kontroli drogowej. Grozi mu za to kara do 5-lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Giżycku sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

(źródło: KWP Olsztyn)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kamil Łapiński

PDW BRATKU