Giżyccy policjanci zatrzymali po pościgu 31-letniego kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna zignorował nadawane przez mundurowych sygnały i podjął ucieczkę. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, był nietrzeźwy oraz był poszukiwany.

W poniedziałek, 6 lutego o godzinie 13:50 policjanci ruchu drogowego giżyckiej komendy pełniący służbę na terenie Giżycka na ul. Warmińskiej zauważyli samochód osobowy marki Opel Vectra, który poruszał się z nadmierną prędkością.

Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W tym celu włączyli sygnały nakazujące zatrzymanie auta. Reakcja kierującego była odwrotna. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nadawanych z policyjnego radiowozu mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkiej ucieczce samochodem wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać w przydrożne zarośla. Do pościgu niezwłocznie włączyli się inni policjanci. Po krótkim czasie giżyccy kryminalni zatrzymali 31-latka – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Dalsze czynności na miejscu wykazały, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Stracił je z powodu innego przestępstwa. Mając przypuszczenia, że może znajdować się pod działaniem alkoholu, policjanci dokonali badania stanu trzeźwości. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się i okazało się, że zatrzymany miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo funkcjonariusze ustali, że 31-latek jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi, a następnie trafił do zakładu karnego.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej i jazdę pod działaniem alkoholu grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ktoś tam

Wariacik