Policyjny pościg za 17-letnim motocyklistą

2

W miniony weekend giżyccy policjanci po pościgu zatrzymali 17-latka. Młody mężczyzna, kierując motocyklem, nie zatrzymał się kontroli drogowej. 

17-letni mieszkaniec gminy Miłki poruszał się motocyklem marki Yamaha. W miejscowości Ruda na wyraźny sygnał do zatrzymania się wydany przez policjanta, motocyklista zatrzymał się na moment na jezdni, po czym gwałtownie ruszył i odjechał w kierunku Giżycka. Policjanci udali się za nim w pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Mężczyzna nadal nie zatrzymywał się, przyśpieszał, wielokrotnie wyprzedzał w miejscu niedozwolonym na linii podwójnej ciągłej, na łukach drogi i na wzniesieniach narażając siebie i innych uczestników ruchu. Przez miejscowość Bystry pędził z prędkością 100 km/h, wyprzedzając przy tym inne pojazdy na linii podwójnej ciągłej. Kiedy motocyklista dojechał do Giżycka, przy skrzyżowaniu ulicy Białostockiej z Obwodową, wjechał na chodnik i wracając na jezdnię, uderzył w radiowóz – informują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

17-latek nadal nie reagował na wyraźne sygnały do zatrzymania. Zawrócił i odjechał w kierunku miejscowości Kąp, gdzie ponownie wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, zmuszając do gwałtownego hamowania kierującego samochodem ciężarowym.

Motocyklista nadal kontynuował ucieczkę. Kiedy wjechał na drogę szutrową, doprowadził do przewrócenia motocykla. Pozostawiając motor, ucieczkę kontynuował pieszo. Został zatrzymany. Mężczyzna wyrywał się, szarpał, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Zapytany o przyczynę ucieczki oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – dodają policjanci. 

17-latek był trzeźwy, został zatrzymany w policyjnej celi do wyjaśnienia sprawy.

Ponadto w trakcie weekendu policjanci giżyckiej drogówki przeprowadzili 66 kontroli drogowych, ujawnili 49 naruszeń przepisów ruchu drogowego.

32 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 16 z nich w rejonie przejść dla pieszych. 1 kierowca wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, 6 kolejnych parkowało w miejscu niedozwolonym, a także 2 kierowców nie korzystało z pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze zatrzymali także 4 dowody rejestracyjne, w tym za niewłaściwy stan techniczny i brak badań technicznych oraz przeprowadzili 214 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Okazało się, że 1 kierowca prowadził na „podwójnym gazie”. 

34-letni mieszkaniec województwa małopolskiego miał w organizmie  0,5 promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy bmw prawo jazdy. Teraz mężczyzna wytłumaczy się przed sądem.

(Źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
m.k.

Siedemnaście lat to mężczyzna? Czyli czternastolatka to kobieta? No tak….

Heniek

Nie każdy pedofil to ksiądz tak ?