Policyjny dron nad giżyckimi ulicami. Dla niektórych źle to się skończyło

0

Dron to skuteczne narzędzie policjantów z drogówki. Potwierdziły to działania przeprowadzone 19 grudnia przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, których wsparli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. 

Jednym z punktów kontroli było skrzyżowanie ulic Obwodowej z Suwalską, gdzie funkcjonariusze m.in. sprawdzali, czy kierowcy stosują się do znaku „STOP”, czy zapinają pasy bezpieczeństwa, czy podczas jazdy korzystają z telefonów komórkowych.

W sytuacji stwierdzenia nieprawidłowości informacja o ujawnionych wykroczeniach była przekazywana do będących w pobliżu patroli, które wyciągały konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców – informują giżyccy mundurowi. 

W trakcie działań 19 kierowców nie zastosowało się do przepisów drogowych, w związku z czym funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne, został zatrzymany również dowód rejestracyjny.

Dzięki bezzałogowemu statkowi powietrznemu policjanci mogą jeszcze szybciej reagować na zagrożenia, jakie pojawiają się na drogach – dodają funkcjonariusze.

Drony wyposażone są w precyzyjne kamery, które rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Podczas takich działań funkcjonariusze obserwują czy podróżni stosują się do przepisów i postępują zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. 

(KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze