Giżyccy policyjni wodniacy rozpoczęli tegoroczną służbę na terenie jeziora Ryńskiego oraz Niegocina. Przy okazji oficjalnego rozpoczęcia służb na wodzie, policjantom z Posterunku Policji w Rynie przekazana została nowa łódź.

W sobotę (29.04.2017) w Rynie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie tegorocznych policyjnych służb na wodzie. Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa przekazał łódź do pełnienia służby na wodach policjantom podległym Posterunkowi Policji w Rynie, pod których nadzorem znajduje się jezioro Ryńskie, które wpisuje się w teren Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W takcie spotkania, w którym m.in. uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Józef Karpiński oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Ryn Jarosław Filipek, zebrani goście mieli możliwość przyjrzenia się z bliska nowemu nabytkowi lokalnego posterunku oraz sprawdzenia jego możliwości na wodzie.

Należy wspomnieć, że okres letni to czas wzmożonej pracy policyjnych ogniw wodnych. Funkcjonariusze nie tylko pilnują porządku na drogach ale również o porządek i bezpieczeństwo dbają na wodach. Podczas takich służb policjanci przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających i wczasowiczów m.in. biorąc udział w akcjach ratowniczych i poszukiwawczych prowadzonych na wodzie, eliminują zagrożenia, których często dopuszczają się sami żeglarze. Aby stanąć za sterami łodzi mundurowi musieli najpierw przejść specjalistyczne przeszkolenie. Wielu z nich na co dzień pełni służbę patrolową. Jednak, gdy przychodzi okres letni zamieniają radiowozy na łodzie i ruszają na jeziora.

Policyjni wodniacy zwracają uwagę, że największym zagrożeniem dla wypoczywających nad wodą jest brawura i lekceważenie żywiołu jakim jest woda. Dlatego też dyscyplinują nieostrożnych użytkowników skuterów wodnych, kontrolują wyposażenie jachtów, sprawdzają trzeźwość sterników, zwracają uwagę na bezpieczeństwo turystów korzystających z kąpielisk na plażach.

Wodniacy ściśle współpracują z WOPR-em, Straż Leśną, a ich wspólne działania mają na celu przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo osób wypoczywających na akwenach wielkich jezior mazurskich.

Dlatego też przekazana łódź służbowa pozwoli na to, aby policjanci wodniacy mogli objąć swoim działaniem także tereny wodne podległe Posterunkowi Policji w Rynie. Celem zapewnienia bezpieczeństwa i porządku osobom tam wypoczywającym.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze