Policyjni wodniacy gotowi do sezonu

0

Policyjni wodniacy gotowi są już do kolejnego sezonu wodnego. Będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, kąpiących się i uprawiających sporty wodne. Jak co roku warmińsko –mazurscy policjanci będą patrolować zbiorniki wodne na specjalnie przygotowanych i oznakowanych łodziach motorowych oraz radiowozach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Giżyccy policjanci do dyspozycji mają dwie jednostki pływające typu SPORTIS i PARKER RIB, które stacjonują w Giżycku. Swoim zasięgiem obejmują wody jezior znajdujących się na terenie całego powiatu.

W Rynie stacjonuje drugi SPORTIS, który wspomaga służby i obejmuje swoim zasięgiem Jezioro Ryńskie i Tałty. Bezpieczeństwa będą pilotować policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego. Służbę na wodzie wesprze także dzielnicowy.

Wszyscy funkcjonariusze posiadają pełne przygotowanie i komplet uprawnień do pełnienia służby na wodzie. Wodniacy stale współpracują z Urzędem Żeglugi Śródlądowej w Giżycku jak i ratownikami MOPR-u, funkcjonariuszami Straży Pożarnej, Straży Rybackiej oraz Straży Leśnej.

Wspólne działania odnoszą się do szeroko pojętego bezpieczeństwa na wodzie i terenach przywodnych, jak i prowadzeniu wspólnych akcji poszukiwawczo-ratowniczych na akwenach.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze