Policyjne spotkania z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. ZDJĘCIA

0

Od początku września policjanci z powiatu giżyckiego spotykają się z dziećmi po to, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem funkcjonariusze spotkali się z uczniami ze szkół podstawowych w Giżycku i Wydminach.

Z najmłodszymi omawiali zasady bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Policjanci rozmawiając z uczniami, przypominają ważne zasady jakie obowiązują na drodze.

Dużą uwagę zwracają na poprawność przechodzenia przez przejście dla pieszych, wskazując najczęstsze błędy popełniane przez pieszych i jakie środki ostrożności należy zachować. W trakcie spotkania omawiają także prawidłowe zachowanie w relacji uczeń – osoba obca oraz człowiek – pies.

Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniach, wykazując się dużą wiedzą. Poza teorią uczniowie mają możliwość wspólnie z policjantem ćwiczyć przechodzenie przez jezdnię, w sytuacji gdy są sami na drodze – przekazują giżyccy mundurowi. 

Funkcjonariusze także wyjaśniają jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i opowiadają co dzieje się z ciałem człowieka w chwili zderzenia. Dużą uwagę zwracają na poprawność zapięcia pasów i konieczność jeżdżenia w fotelikach.

Policjanci poza tematami omawianymi z uczniami najmłodszych klas, przypominają między innymi o przepisach dotyczących jazdy na rowerze oraz bezpieczeństwie w sieci.

fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze