Policyjne podsumowanie weekendu na drogach. Wypadek z udziałem rowerzysty i przekroczenia prędkości

3

Giżyccy policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu. W ciągu trzech dni funkcjonariusze przeprowadzili 51 kontroli drogowych oraz pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem rowerzysty.

51 kontroli drogowych, 25 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość – 16 z nich w rejonie przejść dla pieszych. 1 z kierowców nieprawidłowo wyprzedzał, a 2 nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości u 43 kierowców – wszyscy byli trzeźwi.

Mundurowi pracowali również na miejscu wypadku drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło w sobotę (16 września) około godziny 14:00 w Giżycku na ul. Plac Dworcowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Suzuki jechała od ul. Gdańskiej w kierunku ul. Plac Dworcowy. Nie stosując się do znaku „zakaz wjazdu”, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem jadącemu wzdłuż po przejeździe rowerowy, w wyniku czego kierująca autem uderzyła w bok rowerzystę, co spowodował jego wywrócenie na drogę.

W wyniku uderzenia rowerzysta z obrażeniami głowy i kończyn dolnych został przetransportowany do szpitala w Giżycku. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Abc

Ale przynajmniej żadnego pijanego nie było

Elefant

Torby na traktory.

dajko

Twoja torba na wentylator