Policyjne podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

0

Nikt nie zginął w wypadku drogowym. To najważniejsza informacja z dróg Warmii i Mazur podsumowująca drugi weekend nowego roku. Nie oznacza to jednak, że policjanci nie mieli nic do roboty. Funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzeń drogowych i sprawdzali, czy zmiana stawek w taryfikatorze mandatów karnych wpłynęła na przyzwyczajenia kierowców.

W miniony weekend (07-09.01.2022) policjanci na drogach Warmii i Mazur pracowali na miejscu 3 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął a 3 osoby zostały ranne.

Funkcjonariusze byli wzywani do 113 kolizji drogowych, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili i wyeliminowali z ruchu 19 nietrzeźwych kierujących. Policjanci przyznają, że od momentu wprowadzenia zmian w taryfikatorze mandatów karnych, niektórzy kierowcy nieco zwolnili i baczniej zwracają uwagę na ograniczenia prędkości, szczególnie w obszarach zabudowanych.

Niestety nie wszyscy kierujący uznali groźbę wysokiej grzywny za wystarczającą i złamali obowiązujące przepisy, w niektórych przypadkach w sposób rażący, wsiadając za kierownice mimo braku uprawnień do kierowania lub mimo alkoholu krążącego w ich organizmach.

(źródło: KWP Olsztyn)

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze