Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

0

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, policjanci w dalszym ciągu zatrzymują kierujących, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W miniony weekend warmińsko – mazurski policjanci eliminowali z ruchu nietrzeźwych uczestników, pracowali na miejscach wypadków drogowych i kolizji.

W sobotę (18. 01. 2020 r.) ok. godziny 20:40 kierujący Seatem jadąc w kierunku m. Bogaczewo zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok jadącego z naprzeciwka Land Rovera. Jak się okazało kierujący Seatem był nietrzeźwy. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów nawet na kilka lat oraz wysoka grzywa w drodze postępowania sądowego.

W niedzielę ( 19. 01. 2020 r.) również w późnych godzinach wieczornych w m. Canki gm. Ryn, kierujący VW Passatem chcąc uniknąć zdarzenia z sarną, skręcił na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu po czym doprowadził do dachowania pojazdu. Kierujący i pasażer zostali przewiezieni do giżyckiego szpitala. Kierujący był trzeźwy. Pasażer z ranami głowy po opatrzeniu został zwolniony do domu.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze