Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu

0

Pomimo licznych apeli w miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków, nietrzeźwego rowerzystę oraz pracowali na miejscu kolizji samochodów osobowych. 

W piątek (28 stycznia) patrol drogówki zatrzymał do kontroli rowerzystę, który jechał ulicą 1 maja w Giżycku i nie stosował się do obowiązujących znaków. W trakcie kontroli policjanci nabrali podejrzenia, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. 34-latek wydmuchał 0,4 promila. Został ukarany mandatem w wysokości 1100  zł.

W sobotę (29 stycznia) o godzinie 09:50 w Kruklankach mundurowi z drogówki zauważyli samochód audi, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie skręcił w boczną ulicę. Policjanci postanowili skontrolować pojazd, którym kierował 22-letni mieszkaniec Giżycka. Mężczyzna podczas kontroli był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Funkcjonariusze dokonali badania na zawartość narkotyków. Test wykazał, że kierowca znajdował się pod działaniem amfetaminy. W trakcie kontroli policjanci ujawnili również w kieszeni kurtki mężczyzny, w plastikowym pojemniku od „kinder niespodzianki” biały proszek. Jak się okazało, były to narkotyki. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Policjanci pracowali także przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło wczoraj (30 stycznia) na trasie Ranty–Hejbuty (gmina Wydminy). Kierowca volkswagena na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka peugeotem. 64-latek był trzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 1000- zł i 6 punktami karnymi.

Natomiast o tym, jak wysokie są kary za łamanie przepisów drogowych, przekonał się wczoraj kierowca citroena, który w miejscowości Bystry przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h. Mężczyzna został ukarany 800 zł mandatem i 6 punktami karnymi.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze