Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu. Wypadek, nietrzeźwi rowerzyści i przekroczenia prędkości

0

W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty, ujawnili 2 nietrzeźwych rowerzystów oraz zatrzymali do kontroli 24 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Nietrzeźwi rowerzyści zostali zatrzymani do kontroli drogowej w piątek (25 sierpnia).

Pierwszy rowerzysta został zatrzymany w Giżycku, jego tor jazdy wskazywał, że prawdopodobnie prowadzi jednoślad pod działaniem alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości 67-latka wykazała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rowerzysta odmówił przyjęcia mandatu, wobec czego policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Kolejny rowerzysta został zatrzymany do kontroli w Miłkach. Od 60-latka była wyczuwalna woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Rowerzysta za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Mężczyzna nie kwestionował swojego zachowania i złamania przepisów w ruchu drogowym.

Natomiast w sobotę (26 sierpnia) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty na trasie Wydminy – Gawliki Małe.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, załadowaną dziesięcioma belami słomy wyjechał z drogi szutrowej i jechał w kierunku Wydmin, natomiast kierujący motorowerem jadąc od strony miejscowości Wydminy, z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w lewy tył przyczepy, w wyniku czego przewrócił się. 85-letni motorowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Giżycku. Kierowca ciągnika rolniczego był trzeźwy. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W trakcie weekendu doszło także do dwóch niegroźnych kolizji drogowych.

Podczas weekendu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 54 kontrole drogowe.

24 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 6 z nich w rejonie przejść dla pieszych. Kierowcy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi. 1 z kierowców dokonał nieprawidłowej zmiany pasa, a kolejny jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. 5 rowerzystów naruszyło przepisy poprzez jazdę po chodniku i jazdę wzdłuż po przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny pojazdów oraz brak badań technicznych. Sprawdzili stan trzeźwości u 46 kierujących, wszyscy byli trzeźwi.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze