Podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

0

W weekend giżyccy policjanci ujawnili 55 naruszeń przepisów ruchu drogowego. 44 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi.

W weekend policjanci giżyckiej drogówki na drogach powiatu ujawnili 55 naruszeń przepisów ruchu drogowego. 38 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym kierowca volkswagena, który jechał przez miejscowość Konopki Wielkie (gmina Miłki) z prędkością 102 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowcy, mieszkańcowi Warszawy zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

2 kierowców wyprzedzało w miejscu niedozwolonym na skrzyżowaniach i za znakiem „zakazu wyprzedzania”. Kierowcy otrzymali mandaty karne w wysokości 1000 złotych oraz po 5 punktów karnych.

Natomiast 4 kierowców otrzymało mandaty karne w wysokości po 100 złotych i po 2 punkty karne za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany do kontroli na trasie Kruklanki – Żywki. 66-letni kierowca renaulta wydmuchał ponad 1 promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz wytłumaczy swoje zachowanie przed sądem.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze