W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych zatrzymali 2 kierowców, którzy postanowili wsiąść za kierownicę „po alkoholu”. Pierwszy kierujący to 36-letni, mieszkaniec Giżycka, kierowca jechał vw sharanem, drugi z kierujących to 25-latek, mieszkaniec Augustowa.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości w organizmie nieodpowiedzialny kierowca vw sharana miała ponad 1 promil alkoholu. Drugi z kierowców był uczestnikiem kolizji drogowej w miejscowości Kąp (gmina Giżycko). Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał 0,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy. Teraz mężczyźni wytłumaczą się przed sadem.

W trakcie weekendu policjanci giżyckiej drogówki przeprowadzili 61 kontroli drogowych, ujawnili 58 naruszeń przepisów ruchu drogowego. 38 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 14 z nich w rejonie przejść dla pieszych. 3 kierowców wyprzedzało w miejscu niedozwolonym, kolejny nie zastosował się do sygnalizatora, a także 2 kierowców nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Ponadto 2 kierowców nie posiadało uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Funkcjonariusze zatrzymali także 2 dowody rejestracyjne, w tym za niewłaściwy stan techniczny i brak badań technicznych oraz przeprowadzili 60 kontroli stanu trzeźwości kierujących.

(Źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze