Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

1

W trakcie minionego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku przeprowadzili 72 kontrole drogowe, ujawnili 60 naruszeń przepisów ruchu drogowego. W ręce policjantów wpadło także 44 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Mundurowi pracowali na miejscu 5 kolizji drogowych, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i jednego nietrzeźwego kierowcę. 

Do kontroli drogowej kierowca vw jetty został zatrzymany (13.01.) w miejscowości Sterławki Wielkie (gmina Ryn). Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca miała ponad 1.5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a o jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Kolejny kierowca do kontroli został zatrzymany w miejscowości Radzie (gmina Wydminy). W trakcie kontroli okazało się, że 33-letni kierujący fordem miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 28 stycznia 2023 r.

15 stycznia w miejscowości Skop (gmina Ryn) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw passatem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że i ten kierowca wsiadł za kierownicę bez wymaganych uprawnień. Kierowca miał cofnięte uprawnienia za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych. Podczas kontroli policjanci stwierdzili również, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ma uszkodzoną szybę czołową w polu widzenia kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Natomiast przyczyną pięciu kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

W jednej z kolizji uczestniczył kierowca skody, który wjechał w przydrożny znak. Zdarzenie miało miejsce (13.01.) w Giżycku przy ul. Warszawskiej. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

Kolejni kierowcy doprowadzili do zderzenia bocznego z innymi pojazdami.

Pierwszy z kierowców (13.01.) w Giżycku na ul. Olsztyńskiej nieprawidłowo wykonał manewr omijania, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia pojazdów.

Drugi z kierowców (15.01.) w miejscowości Ryn jadąc ulicą Kopernika, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla jadącej prawidłowo skody, w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia tych pojazdów.

Kierowcy za powyższe zdarzenia zostali ukarani mandatami karnymi.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Dkdidk

Dla tego idioty co uderzył w znak na Warszawskiej należy zabrać prawo jazdy i dać grzywnę min. 10 000 zł. PRZECIEZ NA TYM PRZEJŚCOU MÓGŁ STAĆ CZLOWIEK !!!