Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

2

W trakcie minionego weekendu giżyccy policjanci przeprowadzili 87 kontroli drogowych. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca powiatu giżyckiego, który jechał na „podwójnym gazie” oraz ukarali mandatami kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. 

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany 5 listopada około godziny 11:10 w miejscowości Lipińskie (gmina Miłki).

Kierujący to 26-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego, który jechał vw passatem. Badanie alkomatem wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Na dodatek po sprawdzeniu kierującego w bazie systemów policyjnych okazało się, że kierowca posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do czerwca 2023 roku. O dalszym losie 26-latka zadecyduje sąd. 

Podczas minionego weekendu policjanci przeprowadzili 87 kontroli drogowych, ujawnili 58 naruszeń przepisów ruchu drogowego. 51 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 1 kierowca wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, a jeszcze innych jechał bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjna oraz przeprowadzili 84 kontrole stanu trzeźwości kierujących, 1 był pijany.

W związku z powyższym policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu, samochodu, roweru, motocykla!

Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,, podwójnym gazie ,, jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego, a także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie … – dodają mundurowi. 

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jak to jest

Ja nie rozumiem jak to możliwe, że mimo tak wysokich mandatów ludzie dalej zapieprzają tylko po to żeby dojechać dwie minuty czy kilka sekund wcześniej. Wszyscy milionerzy?

Aga

Idioci