Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

1

W weekend giżyccy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz nałożyli 37 mandatów karnych.  

Podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 58 kontroli drogowych, ujawnili 46 przypadków niestosowania się kierowców do obwiązujących przepisów, z czego 37 kierowców otrzymało mandaty karne, w tym 26 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz nietrzeźwego rowerzystę.

Rekordzistką okazała się mieszkanka Giżycka, która „wydmuchała” blisko 2,5 promila alkoholu. Kierująca do kontroli drogowej została zatrzymana w Giżycku na ulicy Obwodowej.

Także w Giżycku, na ulicy Świderskiej, został zatrzymany nietrzeźwy kierowca fiata ducato. Kierowca odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, co więcej posiadał przy sobie marihuanę. Została od niego pobrana krew celem ustalenia, czy prowadził auto także pod działaniem środków odurzających. Również 23-letni kierowca audi miał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Od mężczyzny także pobrano krew do badania. Obaj kierowcy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy.

Kolejny nietrzeźwy kierowca, jadący fiatem uno, został zatrzymany w miejscowości Zelki (gmina Wydminy), kierowca miał blisko 0,5 promila alkoholu.

W ręce policjantów wpadł również nietrzeźwy rowerzysta. 18-latek miał ponad 0,5 alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze. 

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Krngtn

Hahaha pastuch,zapłać ten mandat. 2500 piechotą nie łazi xd