Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku posumowali miniony weekend na drogach powiatu giżyckiego. 

W weekend (16.09-18.09.2022 r.) policjanci giżyckiej drogówki na drogach powiatu ujawnili 47 naruszeń przepisów ruchu drogowego. 34 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, za co funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne oraz punkty karne. Mandaty otrzymali również 3 kierowcy, którzy nie zastosowali się do zapinania pasów bezpieczeństwa.

W ręce policjantów wpadło również dwóch kierowców, którzy postanowili wsiąść za kierownicę po alkoholu. Pierwszy kierowca został zatrzymany do kontroli w miejscowości Wydminy, 51-latek wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania. Drugi z kierowców został zatrzymany w miejscowości Piękna Góra, 44-latek wydmuchał blisko 0,5 promila alkoholu. Kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy.

Brakiem wyobraźni również wykazali się 3 rowerzyści, którzy jechali jednośladem w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści otrzymali mandaty karne, a po wykonaniu czynności zostali przekazani trzeźwym osobom.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze zarówno do pieszych, jaki zmotoryzowanych. Coraz wcześniej zapada zmrok, widoczność jest ograniczona. Apelujemy o nie wsiadanie za kierownice po alkoholu i zdjęcie nogi z gazu.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze