Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

0

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu giżyckiego nie doszło do groźnych zdarzeń. Funkcjonariusze pracowali na miejscu jednej kolizji drogowej, przeprowadzili 102 kontrole drogowe, 84 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, jeden z nich rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, przez co stracił prawo jazdy.

Policjanci pracowali na miejscu 1 kolizji drogowej, do której doszło w piątek (17 maja) w Miłkach. Jak wynika z ustaleń, kierowca samochodu ciężarowego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych celem ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, za pojazdem ciężarowym zatrzymała się osobówka, natomiast trzeci z pojazdów nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył pojazdu poprzedzającego. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, sprawca kolizji otrzymała mandata karny.

Policjanci w trakcie trzech dni przeprowadzili 102 kontrole drogowe, 84 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 47 w rejonie przejść dla pieszych. Jeden z kierowców rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, jechał z prędkością 107 km/h. Za popełnione wykroczenie otrzymała mandat i punkty karne, ponadto stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości u 76 kierowców, wszyscy byli trzeźwi. Ogółem funkcjonariusze ujawnili 91 naruszeń przepisów ruchu drogowego.

(źródło: KPP Giżycko) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze