Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

0

Każdego dnia policjanci wyjeżdżają do służby i dbają o to, aby na drogach było bezpiecznie. W miniony weekend giżyccy funkcjonariusze zatrzymali m.in. dwóch nietrzeźwych kierowców.

Policjanci w trakcie minionego weekendu przeprowadzili 55 kontroli drogowych, ujawnili 43 wykroczenia w ruchu drogowym. 39 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, za co kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a na ich konto zostały dopisane punkty karne. Za kierownicę pojazdu postanowił wsiąść również kierowca bez prawa jazdy. Zostały zatrzymane 3 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych i niewłaściwy stan pojazdu. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości 79 kierowców, niestety okazało się, że dwóch z nich prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Jednym z kierowców, który postanowił wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości była 39-letnia kobieta. Według świadków zjeżdżała z drogi, jadąc po krawężniku, co mogło wskazywać na to, że jest pijana. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Natomiast w Miłkach został zatrzymany nietrzeźwy rowerzysta. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał pond 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący jednośladem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

(źródło: KPP Giżycko) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze