Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podsumowali miniony weekend na drogach powiatu giżyckiego.  

W trakcie minionego weekendu giżyccy policjanci przeprowadzili 102 kontrole drogowe. 21 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. 4 kierowców wykonało nieprawidłowy manewr wyprzedzania, a inni kierowcy nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu, czy też stali w miejscu objętym zakazem postoju. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości u 69 kierowców, 3 z nich było pijanych. Zatrzymali także 6 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu i brak badań technicznych.

W piątek (13 października) policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego. Po dotarciu we wskazane miejsce mundurowi zastali pojazd marki Renault znajdujący się w rowie. Za kierownicą samochodu siedział mężczyzna, który był arogancki, agresywny i nie stosował się do poleceń policjantów. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący to 33-letni mieszkaniec gminy Wydminy. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Od mężczyzny był wyczuwalny zapach alkoholu. Z uwagi na to, że 33-latek odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, została od niego pobrana krew do badania.

Kolejny nietrzeźwy kierowa został zatrzymany do kontroli drogowej w Giżycku na ulicy Mickiewicza. Kierujący podróżował z czterema pasażerami. W trakcie kontroli przyznał, że pił alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1 promil alkoholu. Po sprawdzeniu danych okazało się, że nie posiada również uprawnień do kierowania.

Natomiast trzeci nietrzeźwy kierowca został zatrzymany na trasie Siedliska-Sucholaski. 35-latek jechał mercedesem, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

(Źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze