Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

0

Od piątku do poniedziałku na terenie powiatu giżyckiego doszło do 9 kolizji. W tym czasie policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. 31 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów, jakie stawiają przed sobą giżyccy policjanci. Ilość lokalnych dróg z połączeniem z głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie, jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do poniedziałku na terenie naszego powiatu doszło do 9 niegroźnych kolizji. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. 31 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 8 w rejonie przejść dla pieszych. 63 kierowców zostało przebadanych na zawartość alkoholu w organizmie – wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za brak badań technicznych.

W trakcie minionego weekendu giżyccy policjanci zabezpieczali również uroczystości i imprezy masowe organizowane na terenie powiatu. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników, nie odnotowali żadnych zdarzeń podczas imprez.

(Źródło: KPP Giżycko)

Daj nam znać
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze