Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

0

W trakcie minionego weekendu giżyccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, inni kierowcy posiadali zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie realizowanych czynności policjanci dokonali 47 kontroli drogowych, 20 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 7 kolizji drogowych.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany w Giżycku na ul. Kościuszki w piątek (21 lipca). Kierowca miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Miłkach doszło do kolizji trzech pojazdów. Z ustaleń wynika, że kierowca vw passata nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki ford, w wyniku czego najechał na jego tył, a ten z kolei uderzył w hondę. Uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli obrażeń, kierowcy byli trzeźwi. Jednak po sprawdzeniu danych w systemach policyjnych okazało się, że kierowca vw passata na aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd w Elblągu.

W sobotę (22 lipca) policjanci otrzymali zgłoszenie, że na trasie Miłki-Giżycko jedzie kierowca peugeota, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Na trasie dojazdu do miejscowości Grajwo policjanci zauważyli wskazany pojazd jadący całą szerokością jezdni. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli okazało się, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca podróżował z pasażerem, który również był w stanie nietrzeźwości. Po sprawdzeniu danych kierowcy okazało się ponadto, że także posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę (23 lipca). Kierujący vw został zatrzymany w miejscowości Gajewo, po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

W trakcie weekendu policjanci pracowali na miejscu 7 kolizji drogowych, do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń doszło w m. Skop i m. Staświny. W m. Skop zderzyły się dwie osobówki, nikt nie odniósł obrażeń, sprawca został ukarany mandatem karnym. Natomiast w m. Staświny kierujący vw golfem wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym oplem. Do szpitala trafiła kobieta i mężczyzna, po konsultacji lekarskiej okazało się, że obrażenia nie zagrażają ich życiu i zdrowiu.

Ponadto policjanci zatrzymali 20 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Dwóch z nich przekroczyło rażąco prędkość w obszarze zabudowanym. Kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze zatrzymali także 5 dowodów rejestracyjnych za brak aktualnych badań technicznych, niewłaściwy stan pojazdu i naruszenie wymogów środowiska.

(Źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze