Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podsumowali miniony weekend na drogach powiatu giżyckiego.
W trakcie minionego weekendu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 72 kontrole drogowe. Zatrzymali 29 kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, w tym 21 kierowców w rejonie przejść dla pieszych. 1 z kierowców dokonał nieprawidłowego wyprzedzania, 8 zatrzymało pojazd w miejscu objętym zakazem postoju lub zatrzymania. 2 kierowców nie korzystało z pasów bezpieczeństwa, a 1 korzystał z telefonu w trakcie prowadzenia pojazdu.
Na stan trzeźwości zostało przebadanych 334 kierowców, 2 było pijanych. Policjanci zatrzymali również 3 dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny pojazdu i brak badań technicznych.
(źródło: KPP Giżycko)


![Rydzewska Majówka przyciągnęła tłumy. Było rodzinnie i plenerowo [ZDJĘCIA]](https://www.gizycko.info/wp-content/uploads/2026/05/Rydzewska-Majowka-przyciagnela-tlumy.-Bylo-rodzinnie-i-plenerowo-2.jpg)
![Parada jednostek pływających i Wielkie Otwarcie Sezonu 2026 w Giżycku [ZDJĘCIA]](https://www.gizycko.info/wp-content/uploads/2026/05/Parada-jednostek-plywajacych-i-Wielkie-Otwarcie-Sezonu-2026-w-Gizycku-3.jpg)



