Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu

0

W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 2 nietrzeźwych kierowców oraz nietrzeźwego rowerzystę. W ręce policjantów wpadło również 27 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

W trakcie minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki przeprowadzili 47 kontroli drogowych, 27 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 8 z nich w rejonie przejść dla pieszych, za co funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne, bądź sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców oraz nietrzeźwego rowerzystę.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców do kontroli został zatrzymany w miejscowości Miłki. Kierowca vw passata miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, ponadto, jak się okazało, przewoził kradzione drewno. Został zatrzymany.

Drugi z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany na trasie Giżycko-Wydminy. Kierowca, jadąc peugeotem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna również został zatrzymany.

Natomiast kierujący rowerem został ujęty przez innego kierującego autem na trasie Giżycko-Rydzewo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że rowerzysta miał również ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci za powyższe wykroczenie ukarali kierującego jednośladem mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a sam rowerzysta zastał przekazany pod opiekę osób trzeźwych.

Policjanci również pracowali na miejscu 3 kolizji drogowych i na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w piątek (8 września) około godziny 14:00 w miejscowości Wilkaski. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca opla w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka volvo. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala trafił kierowca vovlo i pasażerka opla. Kobieta doznała złamania obojczyka. Kierowcy byli trzeźwi.

W związku z powyższym Policja ponownie ,,APELUJE,, do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru, motocykla!

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze