Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu

0

W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców, rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu. W ręce policjantów wpadło również 35 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

W trakcie minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki skontrolowali 65 kierujących, 43 z nich naruszyło przepisy w ruchu drogowym, za co funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne, bądź sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

35 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, jeden z nich jadąc ul. Obwodową w Giżycku, przekroczył prędkość o 55 km/h, co skutkowało nałożeniem na kierowcę mandatu karnego w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych, a także zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Nietrzeźwy kierowca, rekordzista tego weekendu miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do kontroli drogowej kierowca jednośladu został zatrzymany w piątek (31.03.) w Rynie. Po sprawdzeniu kierującego motorowerem okazało się, że posiada aktywny zakaz prowadzenia. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnej polisy OC.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w Giżycku na ul. Białostockiej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W związku z powyższym policjanci ponownie apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru, motocykla! Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,, podwójnym gazie ,, jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego i stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed a nie po fakcie … 

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze