Policyjne podsumowanie weekendu na drogach. Nietrzeźwi kierowcy i przekroczenia prędkości

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podsumowali miniony weekend na drogach powiatu giżyckiego.

W trakcie minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki przeprowadzili 48 kontroli drogowych. Łącznie 39 uczestników ruchu drogowego naruszyło przepisy, 22 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, z czego 14 z nich w rejonie przejść dla pieszych. Kierowcy zostali ukarani mandatami, a w przypadku niektórych funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. 

Policjanci zatrzymali także trzech nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany w sobotę (30 września) przed miejscowością Kruklin (gmina Giżycko). 37-latek jechał skuterem i przewoził pasażera, obaj jechali bez kasku. W trakcie kontroli mężczyźni byli bardzo agresywni, nie wykonywali poleceń. Po zatrzymaniu zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał, że miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Drugi z nietrzeźwych kierowców przyjechał na jedną ze stację paliw w Giżycku, gdzie zostały mu odebrane kluczyki przez obecnych na miejscu świadków. Kierowca mercedesa przed przyjazdem policyjnego patrolu oddalił się pieszo, jednak na nic się to nie zdało, mężczyzna został zatrzymany. 51-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Trzeci z kierowców również miał na tyle odwagi, że w stanie nietrzeźwości przyjechał do sklepu. Kierowca peugeota przewoził pasażerkę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto pojazd był uszkodzony, nie posiadał tylnej szyby, policjanci również zatrzymali dowód rejestracyjny.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze